Witaj w Aptece Puls

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy apteką z tradycjami, dbamy o naszych klientów już od 1998 r.
Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Dulcobis tabl.dojelit. 5 mg 20 tabl.

9,16 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.2 (84%)
Na podstawie: 4 ocen

Dulcobis to lek o działaniu przeczyszczającym, powodujący pobudzenie wypróżnienia i rozmiękczenie stolca.

POJEMNOŚĆ:

20 tabletek

DZIAŁANIE:

Dulcobis to miejscowo działający lek przeczyszczający powodujący pobudzenie wypróżnienia i rozmiękczenie stolca.

WSKAZANIA:

Dulcobis stosuje się w krótkotrwałym, objawowym leczeniu zaparć:

- u pacjentów cierpiących na zaparcia,

- w celu przygotowania do badań, przed operacjami i po operacjach oraz w stanach wymagających ułatwienia wypróżnienia.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Krótkotrwałe leczenie zaparć

Dorośli: doustnie 1-2 tabletki dojelitowe przed snem.

Młodzież i dzieci powyżej 10 lat: doustnie 1-2 tabletki dojelitowe przed snem.

Zaleca się rozpoczęcie leczenia od najmniejszej dawki. Dawkę można dostosować do najwyższej zalecanej dawki w celu uzyskania regularnych wypróżnień. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej (2 tabletki).

Dzieci 4-10 lat: doustnie 1 tabletka dojelitowa przed snem. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej (1 tabletka). Dzieci w wieku 10 lat i młodsze z przewlekłymi lub uporczywymi zaparciami powinny być leczone wyłącznie pod opieką lekarza.

Tabletki dojelitowe należy przyjmować wieczorem, aby rano doszło do wypróżnienia. Tabletki należy połykać w całości i popijać dużą ilością wody, nie wolno popijać mlekiem. Tabletek nie wolno rozgryzać.

Okres stosowania leku Dulcobis bez konsultacji z lekarzem nie powinien przekraczać 5 dni.

Przygotowanie do badań diagnostycznych i zabiegów chirurgicznych

Podczas przygotowania do badań lub przed zabiegami operacyjnymi lek Dulcobis powinien być stosowany pod nadzorem personelu medycznego.

Dorośli: w celu całkowitego opróżnienia jelit osoby dorosłe powinny przyjąć, zgodnie z zaleceniami lekarza doustnie 2- 4 tabletek dojelitowych wieczorem w dniu poprzedzającym badanie, po czym rano w dniu badania przyjmują środek przeczyszczający o natychmiastowym działaniu (np. w postaci czopka).

Dzieci powyżej 4 lat: doustnie 1 tabletka dojelitowa wieczorem, a następnego dnia rano zalecane jest podanie natychmiast działającego środka przeczyszczającego (np. czopka).

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest bisakodyl (Bisacodylum).

Jedna tabletka dojelitowa zawiera 5 miligramów bisakodylu.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, skrobia kukurydziana rozpuszczalna, glicerol 85%, magnezu stearynian,  otoczka: magnezu stearynian, sacharoza, talk, guma arabska, tytanu dwutlenek (E171),  kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:1), kwasu metakrylowego i metylu metakrylanu kopolimer (1:2), olej rycynowy, makrogol 6000, żelaza tlenek żółty (E172),  wosk biały, wosk Carnauba, szelak.

OSTRZEŻENIA:

- Lek zawiera 33,2 mg laktozy oraz 23,4 mg sacharozy w jednej tabletce dojelitowej.

- Lek nie powinny być przyjmowane wraz ze środkami zmniejszającymi zakwaszenie żołądka (mleko, leki zobojętniające sok żołądkowy lub inhibitory pompy protonowej).

- Nie należy stosować codziennie przez długi okres bez zbadania przyczyny zaparć.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lek Dulcobis może wchodzić w interakcje z:

- lekami moczopędnymi,

- glikokortykosteroidami,

- lekami zobojętniającymi sok żołądkowy,

- inhibitorami pompy protonowej.

Nie należy stosować u dzieci poniżej 4 roku życia.

INFORMACJE:

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Przechowywać w temperaturze 15-25 st. Celsjusza. 
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości/alergii na którykolwiek ze składników preparatu.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek Dulcobis można stosować w okresie ciąży jedynie po konsultacji z lekarzem. Lek Dulcobis może być stosowany w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

14209
4 Przedmioty
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Produkty powiązane

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.