Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Travisto activ, 0,015g+0,01g+1mg, 30 tabletek

13,01 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.2 (84%)
Na podstawie: 5 ocen

Produkty powiązane

Travisto activ to produkt leczniczy stosowany tradycyjnie w zaburzeniach trawienia jak wzdęcie, uczucie pełności spowodowanych zaburzeniami wydzielania żółci oraz w celu regulacji częstości wypróżnień. Skuteczność leku opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

POJEMNOŚĆ:  

30 szt.

DZIAŁANIE:

Travisto activ wykazuje działanie pobudzające wydzielanie żółci (wyciąg z liści boldo), żółciopędne (związane z obecnością boldyny), boldyna zmniejsza napięcie mięśniówki gładkiej jelit, co powoduje zwolnienie perystaltyki oraz działanie rozkurczające. Aloes wykazuje działanie przeczyczające. Dymnica stosowana w schorzeniach przebiegających z dyskomfortem spowodowanym w obrębie pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych oraz przewodu pokarmowego.

WSKAZANIA:

Travisto activ jest lekiem stosowanym tradycyjnie:

w zaburzeniach trawienia (wzdęcia, uczucie pełności, odbijania) spowodowanych zaburzeniami wydzielania żółci np. po przebytej cholecystektomii (usunięcie pęcherzyka żółciowego) i w lekkich skurczowych dolegliwościach żółądkowo-jelitowych,

w celu regulacji częstości wypróżnień (w zaparciach występujących sporadycznie związanych ze zmianą diety, miejsca pobytu).

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli:

w zaburzeniach trawienia i lekkich skurczowych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych: od 1 do 2 tabletek na dobę przed posiłkami nie częściej niż 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę;

w zaparciach występujących sporadycznie od 3 do 5 tabletek raz na dobę, wieczorem przed snem. Wystarczające jest przyjęcie leku od dwóch do trzech razy w tygodniu.

Maksymalna dawka dobowa: nie więcej niż 8 tabletek.

Leku Travisto activ nie wolno stosować dłużej niż 7-10 dni.

SKŁAD:

Substancjami czynnymi leku są: wyciąg z Aloe ferox Miller (alona), wyciąg z Fumariae officinalis L. herbae (ziele dymnicy), Boldinum (boldyna).

1 tabletka zawiera 15 mg wyciągu (jako wyciąg suchy) z Aloe ferox Miller (alona) co odpowiada 3,150-3,745 mg hydroksyantrachinonów w przeliczeniu na aloinę, 10 mg wyciągu (jako wyciąg suchy) z Fumariae officinalis L. herbae (ziele dymnicy), 1 mg Boldinum (boldyna).

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda oczyszczona.

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian.

OSTRZEŻENIA:

Jeśli pacjent przyjmuje glikozydy nasercowe, leki antyarytmiczne, leki powodujące wydłużenie odstępu QT, diuretyki, andrenokortykosteroidy lub korzeń lukrecji;

Jeśli pacjent ma problemy z wypróżnianiem (występuje u niego zbita masa kałowa) oraz niezdiagnozowane, ostre lub uporczywe dolegliwości żółądkowo-jelitowe, np. ból brzucha, nudności i wymioty, ponieważ objawy te mogą być oznaką potencjalnej lub istniejącej niedrożności jelit;

Jeśli pacjent stosuje przeklekłe leki przeczyszczające, lekarz powinien zlecić zdiagnozowanie przyczyny zaparć, gdyż stosowanie przewlekle leków przeczyszczających może doprowadzić do zaburzenia czynności jelit i uzależnienia;

Jeśli pacjent ma zaburzenia czynności nerek, gdyż mogą wystąpić u nich zaburzenia elektrolitowe;

Jeśli pacjent ma kamicę nerkową i kamicę pęcherzyka żółciowego. 

Leki zawierające aloes powinny być stosowae jedynie wówczas, gdy efekt terapeutyczny nie zostanie osiągnięty przez zmianę diety lub produków ściągających wodę.

U osób z brakiem kontroli czynności fizjologicznych, pieluchy powinny być zmieniane częściej, aby uniknąć długotrwałego kontaktu skóry z kałem. 

Lek zawiera sacharozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. 

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Travisto activ może wchodzić w interakcje z:

werfaryną (lek zapobiegający krzepnięciu krwi),

lekami moczopędnymi (diuretykami), adrenokortykosteroidami, glikozydami nasercowymi, lekami przeciwarytmicznymi, lekami wydłużającymi odstęp QT i korzeniem lukrecji.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Travisto activ nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

22746
17 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Tabletki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.