Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Travisto activ, 0,015g+0,01g+1mg, 30 tabletek

13,01 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.2 (84%)
Na podstawie: 5 ocen

Travisto activ to produkt leczniczy stosowany tradycyjnie w zaburzeniach trawienia jak wzdęcie, uczucie pełności spowodowanych zaburzeniami wydzielania żółci oraz w celu regulacji częstości wypróżnień. Skuteczność leku opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

POJEMNOŚĆ:  

30 szt.

DZIAŁANIE:

Travisto activ wykazuje działanie pobudzające wydzielanie żółci (wyciąg z liści boldo), żółciopędne (związane z obecnością boldyny), boldyna zmniejsza napięcie mięśniówki gładkiej jelit, co powoduje zwolnienie perystaltyki oraz działanie rozkurczające. Aloes wykazuje działanie przeczyczające. Dymnica stosowana w schorzeniach przebiegających z dyskomfortem spowodowanym w obrębie pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych oraz przewodu pokarmowego.

WSKAZANIA:

Travisto activ jest lekiem stosowanym tradycyjnie:

w zaburzeniach trawienia (wzdęcia, uczucie pełności, odbijania) spowodowanych zaburzeniami wydzielania żółci np. po przebytej cholecystektomii (usunięcie pęcherzyka żółciowego) i w lekkich skurczowych dolegliwościach żółądkowo-jelitowych,

w celu regulacji częstości wypróżnień (w zaparciach występujących sporadycznie związanych ze zmianą diety, miejsca pobytu).

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli:

w zaburzeniach trawienia i lekkich skurczowych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych: od 1 do 2 tabletek na dobę przed posiłkami nie częściej niż 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę;

w zaparciach występujących sporadycznie od 3 do 5 tabletek raz na dobę, wieczorem przed snem. Wystarczające jest przyjęcie leku od dwóch do trzech razy w tygodniu.

Maksymalna dawka dobowa: nie więcej niż 8 tabletek.

Leku Travisto activ nie wolno stosować dłużej niż 7-10 dni.

SKŁAD:

Substancjami czynnymi leku są: wyciąg z Aloe ferox Miller (alona), wyciąg z Fumariae officinalis L. herbae (ziele dymnicy), Boldinum (boldyna).

1 tabletka zawiera 15 mg wyciągu (jako wyciąg suchy) z Aloe ferox Miller (alona) co odpowiada 3,150-3,745 mg hydroksyantrachinonów w przeliczeniu na aloinę, 10 mg wyciągu (jako wyciąg suchy) z Fumariae officinalis L. herbae (ziele dymnicy), 1 mg Boldinum (boldyna).

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda oczyszczona.

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian.

OSTRZEŻENIA:

Jeśli pacjent przyjmuje glikozydy nasercowe, leki antyarytmiczne, leki powodujące wydłużenie odstępu QT, diuretyki, andrenokortykosteroidy lub korzeń lukrecji;

Jeśli pacjent ma problemy z wypróżnianiem (występuje u niego zbita masa kałowa) oraz niezdiagnozowane, ostre lub uporczywe dolegliwości żółądkowo-jelitowe, np. ból brzucha, nudności i wymioty, ponieważ objawy te mogą być oznaką potencjalnej lub istniejącej niedrożności jelit;

Jeśli pacjent stosuje przeklekłe leki przeczyszczające, lekarz powinien zlecić zdiagnozowanie przyczyny zaparć, gdyż stosowanie przewlekle leków przeczyszczających może doprowadzić do zaburzenia czynności jelit i uzależnienia;

Jeśli pacjent ma zaburzenia czynności nerek, gdyż mogą wystąpić u nich zaburzenia elektrolitowe;

Jeśli pacjent ma kamicę nerkową i kamicę pęcherzyka żółciowego. 

Leki zawierające aloes powinny być stosowae jedynie wówczas, gdy efekt terapeutyczny nie zostanie osiągnięty przez zmianę diety lub produków ściągających wodę.

U osób z brakiem kontroli czynności fizjologicznych, pieluchy powinny być zmieniane częściej, aby uniknąć długotrwałego kontaktu skóry z kałem. 

Lek zawiera sacharozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. 

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Travisto activ może wchodzić w interakcje z:

werfaryną (lek zapobiegający krzepnięciu krwi),

lekami moczopędnymi (diuretykami), adrenokortykosteroidami, glikozydami nasercowymi, lekami przeciwarytmicznymi, lekami wydłużającymi odstęp QT i korzeniem lukrecji.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Travisto activ nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

22746
4 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Tabletki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Produkty powiązane

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.