- 31-07-2027
Najbliższa wysyłka
Aspirin C Forte (Aspiryna) 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących
Obecnie brak na stanie
- OTC
- Tabletki musujące
- BAYER SP. Z O.O.
24,48 zł
Brutto
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
- OTC
- 31-03-2028
- OTC
- 30-11-2026
- 31-12-2026
Aspirin C Forte - produkt leczniczy zawiera w swoim składzie kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
POJEMNOŚĆ:
10 szt.
DZIAŁANIE:
Lek Aspirin C Forte działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
WSKAZANIA:
Wskazaniami do stosowania jest objawowe dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz objawowe dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.
DAWKOWANIE:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Lek do podawania doustnego.
Dorośli: jednorazowo 1 tabletkę musującą.
W razie konieczności dawkę jednorazową można powtarzać, co 4 do 8 godzin.
Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki musujące na dobę.
Tabletkę musującą nalezy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.
Leku nie należy stosować dłużej niż 4 dni bez konsultacji z lekarzem.
SKŁAD:
Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i kwas askorbowy (Acidum ascorbicum).
1 tabletka musująca zawiera 800 mg kwasu acetylosalicylowego i 480 mg kwasu askorbowego.
Substancje pomocnicze: sodu wodorowęglan modyfikowany: sodu wodorowęglan, sodu węglan; kwas cytrynowy bezwodny, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna.
OSTRZEŻENIA:
• Lek Aspirin C Forte zawiera sód, należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.
• Przed rozpoczeciem przyjmowania Aspirin C Forte należy omówić z lekarzem jeśli pacjent stosuje jednocześnie leki zapobiegające krzepnięciu krwi, jeśli występują zaburzenia czynności wątroby, nerek lub krążenia, jeśli u pacjenta występowała w przeszłości chroboa wrzodowa.
• Pacjenci przez zabiegami chirurgicznymi, powinni poinformować o przyjmowaniu leku Aspirin C Forte lekarza, chirurga, anastezjologa lub dentystę.
• Długotrwałe przyjmowanie leków zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek.
• Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25oC.
• Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Aspirin C Forte może wchodzi w interakcje z:
• metotreksatem,
• lekami przeciwzakrzepowymi,
• niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi,
• lekami przeciwcukrzycowymi,
• lekami stosowanymi w leczeniu nadciśnienia tętniczego,
• lekami moczopędnymi.
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Nie należy przyjmować leku Aspirin C Forte z alkoholem, ponieważ może on zwiększyć ryzyko działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.
Leku Aspirin C Forte nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży, ponieważ moze powodować powikłania w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka.
Nie należy stosować leków zawierających kwas acetylosalicylowy u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwględnie konieczne.
Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka kobiet, dlatego nie zaleca się przyjmowania leku Aspirin C Forte podczas karmienia piersią.
Wpływ na płodność
Aspirin C Forte należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijajaće i ustępuje po zakończeniu leczenia.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci i młodzieży z uwagi na ilość substancji czynnych zawartych w jednej tabletce musującej.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
POJEMNOŚĆ:
10 szt.
DZIAŁANIE:
Lek Aspirin C Forte działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
WSKAZANIA:
Wskazaniami do stosowania jest objawowe dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz objawowe dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.
DAWKOWANIE:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Lek do podawania doustnego.
Dorośli: jednorazowo 1 tabletkę musującą.
W razie konieczności dawkę jednorazową można powtarzać, co 4 do 8 godzin.
Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki musujące na dobę.
Tabletkę musującą nalezy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.
Leku nie należy stosować dłużej niż 4 dni bez konsultacji z lekarzem.
SKŁAD:
Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i kwas askorbowy (Acidum ascorbicum).
1 tabletka musująca zawiera 800 mg kwasu acetylosalicylowego i 480 mg kwasu askorbowego.
Substancje pomocnicze: sodu wodorowęglan modyfikowany: sodu wodorowęglan, sodu węglan; kwas cytrynowy bezwodny, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna.
OSTRZEŻENIA:
• Lek Aspirin C Forte zawiera sód, należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.
• Przed rozpoczeciem przyjmowania Aspirin C Forte należy omówić z lekarzem jeśli pacjent stosuje jednocześnie leki zapobiegające krzepnięciu krwi, jeśli występują zaburzenia czynności wątroby, nerek lub krążenia, jeśli u pacjenta występowała w przeszłości chroboa wrzodowa.
• Pacjenci przez zabiegami chirurgicznymi, powinni poinformować o przyjmowaniu leku Aspirin C Forte lekarza, chirurga, anastezjologa lub dentystę.
• Długotrwałe przyjmowanie leków zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek.
• Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25oC.
• Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Aspirin C Forte może wchodzi w interakcje z:
• metotreksatem,
• lekami przeciwzakrzepowymi,
• niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi,
• lekami przeciwcukrzycowymi,
• lekami stosowanymi w leczeniu nadciśnienia tętniczego,
• lekami moczopędnymi.
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Nie należy przyjmować leku Aspirin C Forte z alkoholem, ponieważ może on zwiększyć ryzyko działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.
Leku Aspirin C Forte nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży, ponieważ moze powodować powikłania w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka.
Nie należy stosować leków zawierających kwas acetylosalicylowy u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwględnie konieczne.
Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka kobiet, dlatego nie zaleca się przyjmowania leku Aspirin C Forte podczas karmienia piersią.
Wpływ na płodność
Aspirin C Forte należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijajaće i ustępuje po zakończeniu leczenia.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci i młodzieży z uwagi na ilość substancji czynnych zawartych w jednej tabletce musującej.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Napisz opinię
Dodaj opinię
Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*