Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Etopiryna, 10 tabletek

2,79 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.5 (90%)
Na podstawie: 7 ocen

Etopiryna jest lekiem stosowanym w leczeniu bólów głowy oraz bólów o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego. 

 

POJEMNOŚĆ: 10 tabl

 

DZIAŁANIE:

Etopiryna łączy w sobie działanie salicylanów (kwasu acetylosalicylowego i etenzamidu) oraz kofeiny. Dwa pierwsze składniki wywierają działanie przeciwbólowe, głównie w bólach spowodowanych stanem zapalnym. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe salicylanów. 

 

WSKAZANIA:

Etopirynę stosuje się w:

- bólach głowy,

- inne bóle o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego.

 

DAWKOWANIE / SPOSÓB UŻYCIA WYROBU MEDYCZNEGO:

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zwykle stosowana dawka Etopiryny dla dorosłych i dzieci powyżej 16 roku życia to od 1 do 2 tabletek jednorazowo.
W razie potrzebny dawkę można przyjąć ponownie po 8 godzinach.
Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

- Lek najlepiej przyjmować po posiłku.

- Popić dużą ilością wody.

- Leku nie należy stosować dłużej niż kilka dni

 

SKŁAD:

Substancjami czynnymi są kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum), etenzamid (Ethenzamidum), kofeina (Coffeinum).

1 tabletka zawiera  300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etenzamidu, 50 mg kofeiny.

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana i laktoza jednowodna.

 

OSTRZEŻENIA: 

Przyjmowanie w najmniejszej skutecznej dawce przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.

- Produkt należy odstawić na 5 do 7 dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym, ze względu na ryzyko wydłużonego czasu krwawienia zarówno w czasie jak i po zabiegu.

- Należy ostrożnie stosować w przypadku: krwotoków macicznych, nadmiernego krwawienia miesiączkowego, stosowania wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej, nadciśnienia tętniczego oraz niewydolności serca.

- U pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów i (lub) toczniem rumieniowatym układowym oraz niewydolnością wątroby produkt należy stosować ostrożnie, gdyż zwiększa się toksyczność salicylanów.

- U pacjentów w podeszłym wieku produkt należy stosować w mniejszych dawkach i w większych odstępach czasowych, ze względu na zwiększone ryzyko występowania objawów niepożądanych w tej grupie pacjentów.

- Produkt zawiera laktozę jednowodną.

- Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

23683
9 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Tabletki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Produkty powiązane

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.