Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Ibuprom dla Dzieci, zawiesina doustna, Ibuprofen 100 mg/5 ml, 100 ml

14,39 zł
Brutto
Ilość

Obecnie brak na stanie

Średnia ocena: 4.7 (94%)
Na podstawie: 5 ocen

Produkty powiązane

POJEMNOŚĆ: 100 ml

DZIAŁANIE:

Substancją czynną leku jest ibuprofen, który należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Działanie tych leków polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból, stan zapalny i podwyższoną temperaturę ciała.

WSKAZANIA:

Lek jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego); bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych; bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia); bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne; bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

DAWKOWANIE:

Zalecana dawka dobowa leku Ibuprom dla Dzieci wynosi 20mg do 30mg na kilogram masy ciała, podana w dawkach podzielonych według poniższego schematu: niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5–7,6kg): 3 razy po 2,5ml w ciągu doby (co odpowiada 150mg ibuprofenu na dobę). Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7–9kg): 3 do 4 razy po 2,5ml w ciągu doby (co odpowiada 150–200mg ibuprofenu na dobę). Dzieci od 1 do 3 lat (10–15kg): 3 razy po 5ml w ciągu doby (co odpowiada 300 mg ibuprofenu na dobę). Dzieci od 4 do 6 lat (16–20kg): 3 razy po 7,5ml w ciągu doby (co odpowiada 450mg ibuprofenu na dobę). Dzieci od 7 do 9 lat (21–29kg): 3 razy po 10ml w ciągu doby (co odpowiada 600mg ibuprofenu na dobę). Dzieci od 10 do 12 lat (30–40kg): 3 razy po 15ml w ciągu doby (co odpowiada 900mg ibuprofenu na dobę). Należy zachować przerwę pomiędzy dawkami 6 do 8 godzin.

 

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest ibuprofen 100mg/5ml. Pozostałe składniki to: sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, sacharyna sodowa, sodu chlorek, hypromeloza 15 cP, guma ksantan, maltitol ciekły, glicerol, aromat truskawkowy (zawiera substancje identyczne z naturalnymi aromatami, naturalne aromaty, maltodekstrynę, cytrynian trietylu, glikol propylenowy i alkohol benzylowy), woda oczyszczona. 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

23361

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Zawiesina
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.