Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Nicorette Cool Berry, aerozol, 150 dawek

46,05 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.6 (92%)
Na podstawie: 5 ocen

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Aerozol Nicorette Cool Berry jest lekiem ułatwiającym palaczom uwolnienie się od nałogu.

Aerozol Nicorette Cool Berry zastępuje papierosy poprzez dostarczenie palaczowi nikotyny. W ten sposób pomaga zmniejszyć uczucie głodu nikotynowego. Aerozol Nicorette Cool Berry nie zawiera substancji smolistych i dwutlenku węgla.

Jest to rodzaj leczenia zwany nikotynową terapią zastępczą (NTZ).

POJEMNOŚĆ:  150 dawek

DZIAŁANIE:

Środki zastępujące nikotynę pomagają osobom palącym powstrzymywać się od palenia dzięki zwiększaniu stężenia nikotyny we krwi i łagodzeniu objawów z odstawienia.

Nikotyna zawarta w Nicorette Cool Berry (aerozol) wchłania się szybciej niż z gum czy pastylek do ssania.

WSKAZANIA:

Nicorette Cool Berry stosowane są do:

- leczenia uzależnienia od wyrobów tytoniowych poprzez zmniejszenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia.

DAWKOWANIE:

Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z opisem zawartym w tej ulotce lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podczas stosowania leku Nicorette Cool Berry należy całkowicie zaprzestać palenia.

Dawkowanie zależne jest od etapu terapii. Oto zalecany schemat dawkowania:

Etap 1: tygodnie 1-6

Zamiast sięgać po papierosa lub jeśli pojawi się głód nikotynowy, należy zastosować 1 lub 2 dawki. Najpierw zastosować jedną dawkę, a następnie, jeśli głód nikotynowy nie ustąpi w ciągu kilku minut, drugą dawkę. Jeśli konieczne są dwie dawki, następnym razem można zastosować od razu 2 kolejne dawki. Dla większości osób palących oznacza to 1 lub 2 dawki co 30 minut do 1 godziny. Na przykład, jeśli średnia liczba papierosów wypalanych w ciągu doby wynosi 15, należy stosować     1-2 dawki co najmniej 15 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 2 dawki jednocześnie lub 4 dawki na godzinę przez 16 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 64 dawki w ciągu 16 godzin. 

Etap 2: tygodnie 7-9

Należy rozpocząć zmniejszanie liczby dawek w ciągu doby. Przed końcem 9 tygodnia pacjent powinien stosować POŁOWĘ średniej liczby dawek stosowanych w etapie 1.

Etap 3: tygodnie 10-12

Należy nadal zmniejszać liczbę dawek stosowanych w ciągu doby, tak by w 12 tygodniu nie stosować więcej niż 4 dawki na dobę. Kiedy liczba dawek w ciągu doby zostanie zmniejszona do 2-4, należy zaprzestać stosowania leku Nicorette Cool Berry.

- Po zakończeniu leczenia nadal może występować chęć zapalenia papierosa. Nie należy wyrzucać pozostałego leku, ponieważ głód nikotynowy może pojawić się nagle. Jeśli pojawi się głód nikotynowy, należy zastosować jedną dawkę lub dwie, jeśli jedna nie spowoduje poprawy w ciągu kilku minut.

- Zazwyczaj należy stosować lek Nicorette Cool Berry przez 3 miesiące, jednak nie dłużej niż przez  6 miesięcy.  Jeśli pacjent musi stosować lek Nicorette Cool Berry przez okres dłuższy niż 6 miesięcy, należy skonsultować się z lekarzem.

SKŁAD:

Substancją czynną jest nikotyna.

Jedna dawka dostarcza 1 mg nikotyny w 0,07 ml roztworu.

Substancje pomocnicze: glikol propylenowy (E1520), etanol bezwodny, trometanol, poloksamer 407, glicerol (E422), sodu wodorowęglan, lewomentol, aromat czerwonych owoców, aromat chłodzący, sukraloza, acesulfam potasowy, butylohydroksytoluen (E321), kwas solny (do ustalenia pH) i woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA:

Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje jakikolwiek z poniższych stanów. Możliwe, że pacjent będzie mógł stosować lek Nicorette Cool Berry, jednak musi najpierw zasięgnąć porady lekarza w przypadku:

- przebytego niedawno (w ciągu ostatnich 3 miesięcy) zawału serca lub udaru mózgu,

- bólu w klatce piersiowej (niestabilna dławica piersiowa) lub objawów dławicy piersiowej  w spoczynku,

- choroby serca wpływającej na szybkość lub miarowość rytmu serca,

- wysokiego ciśnienia tętniczego, które nie jest wyrównane przez leki,

- wystąpienia kiedykolwiek reakcji alergicznych, takich jak obrzęk warg, twarzy i gardła (obrzęk naczynioruchowy) lub swędząca wysypka (pokrzywka); stosowanie NTZ może czasem sprowokować ten rodzaj reakcji,

- ciężkiej lub średnio nasilonej choroby wątroby,

- ciężkiej choroby nerek,

- cukrzycy,

- nadczynności tarczycy,

- guza nadnercza (guza chromochłonnego nadnerczy),

- choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy,

- zapalenia przełyku.

Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

MCNEIL AB
23563
8 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Spray
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.