Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Lioton 1000 żel, żylaki 100 g

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.4 (88%)
Na podstawie: 7 ocen
47,22 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda dostawy:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Lioton 1000 to specjalistyczny lek w postaci żelu do miejscowego stosowania na skórę o działaniu przeciwzakrzepowym, przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym.

POJEMNOŚĆ:  100 g

DZIAŁANIE:
Działanie preparatu Lioton 1000 opiera się na właściwościach substancji czynnej zawartej w żelu, którą w tym przypadku jest heparyna. Heparyna jest wysoce skuteczną substancją o działaniu przeciwzakrzepowym, przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym, która poprawia mikrokrążenie. Zapobiega powstawaniu powierzchownych zakrzepów i ułatwia rozpuszczanie już istniejących, a także przyspiesza wchłanianie krwiaków i nacieków. Heparyna działa długotrwale, łagodzi ból i uczucie napięcia, poprawia metabolizm podskórnej tkanki łącznej, skracając czas choroby. Wysokie stężenie heparyny w formule żelowej umożliwia przenikanie substancji czynnej w głąb skóry, co jest konieczne, aby heparyna mogła zacząć działać. Żel Lioton 1000 jest stosowany miejscowo, dokładnie tam gdzie odczuwane są dolegliwości. Żel daje efekt chłodzenia, co sprzyja uczuciu natychmiastowej ulgi i lekkości nóg i nie pozostawia tłustych plam.

WSKAZANIA:
Wskazania do stosowania żelu Lioton 1000 to przede wszystkim leczenie wspomagające:  w chorobach żył powierzchniowych,  po wlewach lub wstrzyknięciach, w zakrzepowym zapaleniu żył, w zespole objawów żylakowatości, w żylakach kończyn dolnych, w przypadku krwiaków podskórnych, w stłuczeniach, w obrzękach. Sporadycznie żel Lioton 1000 stosuje się w zapobieganiu oraz leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.

DAWKOWANIE:
Lek należy stosować od 1 do 3 razy na dobę nakładając 3-10 cm żelu na powierzchnię skóry i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia żelu. W przypadku ostrych obrzęków po tępych urazach zaleca się stosowanie leku przez okres do 10 dni, a w przypadku leczenia chorób żył powierzchownych od 1 do 2 tygodni.

SKŁAD:
W skład leku Lioton 1000 w formie żelu wchodzą: substancja czynna - heparyna sodowa (Heparinum natricum). 1 g żelu zawiera 8,5 mg (1000 j.m.) heparyny sodowej. Inne składniki leku to: karbomer 940, propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, etanol 96%, olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, trietanoloamina, woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA:
Przeciwwskazaniem do stosowania żelu Lioton 1000 jest nadwrażliwość na heparynę lub którykolwiek ze składników leku. Nie należy stosować na: otwarte rany lub sączące się zmiany skórne. Nie stosować w okolicy oczu, nosa i ust. Żelu nie należy stosować w przypadku krwawienia. Leku nie wolno podawać doustnie. W wypadku wystąpienia zaczerwienienia, wysypki lub świądu natychmiast należy przerwać stosowanie leku i zastosować odpowiednie leczenie.

  

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

15583
7 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Maść
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.