Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

ELMEX, żel do fluoryzacji, 25 g

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.0 (80%)
Na podstawie: 8 ocen
21,99 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

  • Wyrób medyczny inny
  • Plastry
Katar
AROMACTIV Plastry 5 szt.
11,96 zł

Elmex żel to specjalistyczny preparat leczniczy stosowany w intensywnej profilaktyce próchnicy i w leczeniu wczesnych zmian próchnicowych u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia oraz w leczeniu nadwrażliwości szyjek zębowych. Jest zalecany osobom noszącym aparaty ortodontyczne, mosty lub częściowe protezy. Swoje właściwości żel Elmex zawdzięcza wysokiej zawartości aminofluorków, które wykazują działanie ochronne na szkliwo oraz wspomagają proces remineralizacji. Żel Elmex dostępny jest w aptekach bez recepty.

POJEMNOŚĆ:  25 g

DZIAŁANIE:

Fluoryzuje, remineralizuje, trwale wzmacnia szkliwo zębów.

WSKAZANIA:

Żel Elmex z aminofluorkami przeznaczony jest do stosowania na zęby:
- zapobiegawczo do intensywnej profilaktyki próchnicy, zwłaszcza u dzieci, młodzieży oraz u osób szczególnie narażonych na próchnicę
- pacjentów z aparatami ortodontycznymi, mostami lub częściowymi protezami,
- leczniczo do remineralizacji wczesnych zmian próchnicowych oraz do leczenia nadwrażliwości szyjek zębowych.

DAWKOWANIE:

Stosowanie żelu Elmex w domu:
- w profilaktyce próchnicy i leczeniu wczesnych zmian próchnicowych u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia żel Elmex stosuje się raz w tygodniu, najlepiej wieczorem przed snem. Należy nałożyć 1 cm żelu (w przybliżeniu 0,5 g, co odpowiada 6,25 mg fluorku) na szczoteczkę, następnie szczotkować zęby przez 2-3 minuty, po czym wypluć i wypłukać jamę ustną. 
- w leczeniu nadwrażliwości szyjek zębowych żel Elmex należy delikatnie nakładać palcem lub miękką szczoteczką na bolące powierzchnie. W przypadku podwyższonego ryzyka próchnicy i w leczeniu nadwrażliwości szyjek zębowych podaną powyżej częstotliwość stosowania preparatu można zwiększyć. Dotyczy to szczególnie stosowania preparatu u pacjentów noszących aparaty ortodontyczne. W przypadku wrażenia, że działanie leku Elmex jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

SKŁAD:

Elmex żel zawiera 12,5 mg fluoru/g (Olaflur + Dectaflur + Natrii fluoridum). 1 g żelu Elmex zawiera 12,5 mg fluoru z 30,32 mg aminofluorku Olaflur, 2,87 mg aminofluorku Dectaflur i 22,1 mg fluorku sodu (Natrii fluoridum) oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy, hydroksyetylocelulozę, sacharynę, aromat bananowy, aromat jabłkowy, aromat mentonowy, aromat mięty pieprzowej, olejek mięty ogrodowej, wodę oczyszczoną. 1 cm żelu Elmex (w przybliżeniu 0,5 g żelu) odpowiada 6,25 mg fluorku.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

GABA GMBH
713
27 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Żel
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.