Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

HEEL Euphorbium S, aerozol do nosa, 20 ml

Cena: 21,49 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.1 (82%)
Na podstawie: 7 ocen

Produkty powiązane

Heel-Euphorbium S to homeopatyczny produkt leczniczy w postaci aerozolu do nosa stosowany wspomagająco w leczeniu nieżytu nosa różnego pochodzenia, w celu złagodzenia objawów, takich jak kichanie, uczucie zatkanego nosa, czy intensywny katar. Aerozol do nosa Euphorbium S znajduje zastosowanie w zmniejszaniu symptomów zarówno infekcyjnego, jak i alergicznego nieżytu nosa. Preparat z jednej strony działa na przyczynę infekcji, zwalczając wirusy i bakterie, z drugiej zaś wspomaga regenerację błony śluzowej nosa. Euphorbium S udrażnia nos, usprawnia odpływ wydzieliny i ułatwia oddychanie.

POJEMNOŚĆ:  20 ml

DZIAŁANIE:

Działanie aerozolu Euphorbium S polega na hamowaniu namnażania wirusów będących przyczyną nieżytów nosa (wirus RSV w 42%, wirus HSV – 1 w 40%, parainfluenza typu 2 w 30%). Ponadto Euphorbium S regeneruje błonę śluzową nosa, przywracając jej naturalną funkcję bariery ochronnej. Zdrowa i nieuszkodzona błona śluzowa stanowi naturalną przeszkodę dla wirusów, skutecznie uniemożliwiając im wniknięcie do organizmu. Swoją skuteczność preparat Euphorbium S zawdzięcza odpowiedniej kompozycji naturalnych składników aktywnych, wśród których odnaleźć można wilczomlecz żywiconośny (Euphorbium resinifera) oraz sasankę łąkową, wykazujące działanie przeciwwirusowe oraz regeneracyjne na błonę śluzową nosa. Lek zawiera również w swoim składzie trukwę pokrzywkowatą, która znana jest ze swoich właściwości przeciwalergicznych oraz również wpływa na regenerację błony śluzowej nosa. Jak każdy lek, Euphorbium S może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Po podaniu preparatu może wystąpić nadmierne ślinienie i w takim przypadku należy przerwać przyjmowanie leku.

WSKAZANIA:

Wskazaniem do stosowania roztworu Euphorbium S jest wspomaganie leczenia nieżytu nosa o różnym podłożu: wirusowym, bakteryjnym, alergicznym.
Euphorbium S ma zmniejszać nasilenie objawów towarzyszących nieżytowi nosa, takich jak: uczucie niedrożnego nosa, intensywny katar i kichanie. Ponadto aerozol Euphorbium S znajduje zastosowanie w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych oraz w celu oczyszczenia nosa kiedy błona śluzowa jest cienka i przesuszona. Unikalne, dwutorowe działanie Euphorbium S powoduje, iż jest on odpowiedni dla rożnych grup pacjentów.

DAWKOWANIE:

Lek Euphorbium S należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka, o ile lekarz nie zaleci inaczej:
- dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: zwykle po 1-2 dawki do każdego otworu nosowego 3-5 razy dziennie,
- dzieci od 6 do 12 roku życia: zwykle po 1-2 dawki do każdego otworu nosowego 3-4 razy dziennie,
- dzieci od 2 do 6 roku życia: stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Zmniejszyć dawkę po uzyskaniu poprawy. Lek Euphorbium S nie powinien być stosowany dłużej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem. Nie odnotowano wpływu produktu leczniczego Euphorbium S na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

SKŁAD:

Substancjami czynnymi w 100 g roztworu Euphorbium S aerozol do nosa są:
- 1 g Euphorbium D4,
- 1 g Pulsatilla pratensis D4,
- 1 g Luffa operculata D4,
- 1 g Hydrargyrum biiodatum D12,
- 1 g Argentum nitricum D10.
Pozostałe składniki to: sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwuwodny, chlorek sodu, woda oczyszczona, chlorek benzalkoniowy.

OSTRZEŻENIA:

Przeciwwskazaniem do stosowania roztworu Euphorbium S jest nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub pozostałe składniki leku. Leku Euphorbium S nie należy stosować w zaburzeniach czynności tarczycy bez konsultacji z lekarzem. W bardzo rzadkich przypadkach, u pacjentów cierpiących na astmę może wystąpić skurcz oskrzeli. Ze względu na brak danych Euphorbium S nie należy stosować u dzieci poniżej 2. roku życia. Preparat może być stosowany u dzieci poniżej 6. roku życia po konsultacji z lekarzem. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Interakcje z innymi lekami nie są znane. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku Euphorbium S w czasie ciąży i karmienia piersią. Lek Euphorbium S należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

648
6 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek homeopatyczny
Postać
Aerozol
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.