Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

HEEL Euphorbium S, aerozol do nosa, 20 ml

23,61 zł
Brutto
Ilość

Obecnie brak na stanie

Średnia ocena: 4.1 (82%)
Na podstawie: 7 ocen

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Heel-Euphorbium S to homeopatyczny produkt leczniczy w postaci aerozolu do nosa stosowany wspomagająco w leczeniu nieżytu nosa różnego pochodzenia, w celu złagodzenia objawów, takich jak kichanie, uczucie zatkanego nosa, czy intensywny katar. Aerozol do nosa Euphorbium S znajduje zastosowanie w zmniejszaniu symptomów zarówno infekcyjnego, jak i alergicznego nieżytu nosa. Preparat z jednej strony działa na przyczynę infekcji, zwalczając wirusy i bakterie, z drugiej zaś wspomaga regenerację błony śluzowej nosa. Euphorbium S udrażnia nos, usprawnia odpływ wydzieliny i ułatwia oddychanie.

POJEMNOŚĆ:  20 ml

DZIAŁANIE:

Działanie aerozolu Euphorbium S polega na hamowaniu namnażania wirusów będących przyczyną nieżytów nosa (wirus RSV w 42%, wirus HSV – 1 w 40%, parainfluenza typu 2 w 30%). Ponadto Euphorbium S regeneruje błonę śluzową nosa, przywracając jej naturalną funkcję bariery ochronnej. Zdrowa i nieuszkodzona błona śluzowa stanowi naturalną przeszkodę dla wirusów, skutecznie uniemożliwiając im wniknięcie do organizmu. Swoją skuteczność preparat Euphorbium S zawdzięcza odpowiedniej kompozycji naturalnych składników aktywnych, wśród których odnaleźć można wilczomlecz żywiconośny (Euphorbium resinifera) oraz sasankę łąkową, wykazujące działanie przeciwwirusowe oraz regeneracyjne na błonę śluzową nosa. Lek zawiera również w swoim składzie trukwę pokrzywkowatą, która znana jest ze swoich właściwości przeciwalergicznych oraz również wpływa na regenerację błony śluzowej nosa. Jak każdy lek, Euphorbium S może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Po podaniu preparatu może wystąpić nadmierne ślinienie i w takim przypadku należy przerwać przyjmowanie leku.

WSKAZANIA:

Wskazaniem do stosowania roztworu Euphorbium S jest wspomaganie leczenia nieżytu nosa o różnym podłożu: wirusowym, bakteryjnym, alergicznym.
Euphorbium S ma zmniejszać nasilenie objawów towarzyszących nieżytowi nosa, takich jak: uczucie niedrożnego nosa, intensywny katar i kichanie. Ponadto aerozol Euphorbium S znajduje zastosowanie w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych oraz w celu oczyszczenia nosa kiedy błona śluzowa jest cienka i przesuszona. Unikalne, dwutorowe działanie Euphorbium S powoduje, iż jest on odpowiedni dla rożnych grup pacjentów.

DAWKOWANIE:

Lek Euphorbium S należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka, o ile lekarz nie zaleci inaczej:
- dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: zwykle po 1-2 dawki do każdego otworu nosowego 3-5 razy dziennie,
- dzieci od 6 do 12 roku życia: zwykle po 1-2 dawki do każdego otworu nosowego 3-4 razy dziennie,
- dzieci od 2 do 6 roku życia: stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Zmniejszyć dawkę po uzyskaniu poprawy. Lek Euphorbium S nie powinien być stosowany dłużej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem. Nie odnotowano wpływu produktu leczniczego Euphorbium S na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

SKŁAD:

Substancjami czynnymi w 100 g roztworu Euphorbium S aerozol do nosa są:
- 1 g Euphorbium D4,
- 1 g Pulsatilla pratensis D4,
- 1 g Luffa operculata D4,
- 1 g Hydrargyrum biiodatum D12,
- 1 g Argentum nitricum D10.
Pozostałe składniki to: sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwuwodny, chlorek sodu, woda oczyszczona, chlorek benzalkoniowy.

OSTRZEŻENIA:

Przeciwwskazaniem do stosowania roztworu Euphorbium S jest nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub pozostałe składniki leku. Leku Euphorbium S nie należy stosować w zaburzeniach czynności tarczycy bez konsultacji z lekarzem. W bardzo rzadkich przypadkach, u pacjentów cierpiących na astmę może wystąpić skurcz oskrzeli. Ze względu na brak danych Euphorbium S nie należy stosować u dzieci poniżej 2. roku życia. Preparat może być stosowany u dzieci poniżej 6. roku życia po konsultacji z lekarzem. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Interakcje z innymi lekami nie są znane. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku Euphorbium S w czasie ciąży i karmienia piersią. Lek Euphorbium S należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

648

Arkusz danych

Rodzaj
Lek homeopatyczny
Postać
Aerozol
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.