- OTC
- 30-04-2028
Nurofen Forte, ibuprofen, 12 tabletek powlekanych
- 31-07-2027
- OTC
- RECKITT BENCKISER HEALTHCARE (POLAND) SP
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
- Suplement diety
- Suplement diety
POJEMNOŚĆ: 12 tabletek powlekanych
DZIAŁANIE:Lek łagodzi takie dolegliwości, jak gorączka, ból i obrzęk poprzez działanie w miejscu ich powstawania.
Działania niepożądane: Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcie, zaparcie, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki. Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, retencja sodu, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, matrwica toksyczno-rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli. W pojedynczych przypadkach: depresja, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. W pojedynczych przypadkach, u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.
WSKAZANIA:
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: - bóle głowy, np. migrena; - bóle okolicy krzyżowej; - bóle zębów, np. po ekstrakcji zębów; - nerwobóle; - bóle mięśni i stawów; - bolesne miesiączkowanie. Gorączka w przebiegu grypy i przeziębienia.
DAWKOWANIE:Lek należy stosować doustnie, krótkotrwale.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletkę co 4 godziny. Tabletki należy popić płynem. W przypadku niewydolności wątroby lub nerek, lekarz usi indywidualne dawkowanie. Osoby w podeszłym wieku: modyfikacja dawki nie jest konieczna. Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecana.
SKŁAD:
1 tabletka leku Nurofen Forte zawiera: Substancję czynną: Ibuprofen 400 mg Pozostałe składniki: sodu cytrynian, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna, otoczka cukrowa: karmeloza sodowa, k, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek (E171), Makrogol 6000, tusz Opacode S-1-15094 (szelak, żelaza tlenek czerwony (E 172), glikol propylenowy, simeticon).
OSTRZEŻENIA:
Przeciwwskazania: - nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); - reakcje nadwrażliwości w wywiadzie (np. pokrzywka, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub astma oskrzelowa) po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); - czynna lub występująca w wywiadzie nawracająca chorobą wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia); - perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego w wywiadzie, związane z wcześniejszym m NLPZ; - ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca (klasa IV wg NYHA); - ostatni trymestr ciąży; - skaza krwotoczna.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Szczegóły Produktu
Arkusz danych
- Rodzaj
- OTC
- Parametr1
- 31-07-2027
Karta niestandardowa produktu
Więcej o produkcie
Powiązane wpisy
Jak radzić sobie z bólem zatok?
Dokucza Ci ból u nasady nosy i obu jego stronach? Czy ból głowy, który odczuwasz nasila się przy pochylaniu? Wydzielina z nosa...
Jakie tabletki na ból głowy wybrać?
Statystyki wskazują na to, że ból głowy stanowi dość powszechny problem. Szacuje się, że dotyka zdecydowaną większość Polaków,...
Najlepsze leki przeciwbólowe. TOP 10 – ranking
Ból może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, dlatego ważne jest, aby mieć pod ręką skuteczne leki przeciwbólowe. W...
Najlepsze leki na ból brzucha. TOP 10 – ranking
Ból brzucha to dolegliwość, która może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku czy stylu życia. Przyczyn tego problemu może...
Jak wybrać pastylki ziołowe na ból gardła?
Ból gardła to jedna z najczęściej pojawiających się dolegliwości szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Gardło jest umięśnioną...
Najlepsze leki na bóle kości i stawów. TOP 10 – ranking
Bóle kości i stawów to problem, który może dotknąć każdego z nas w różnym wieku. Niezależnie od tego, czy jest to wynik...
Leki przeciwbólowe dla dzieci - jak bezpiecznie je stosować?
Dzieci podobnie jak dorośli odczuwają ból, który nieleczony może prowadzić do niepożądanych skutków i powikłań. Ból i gorączka...
Jakie leki pomagają w łagodzeniu bólu brzucha po jedzeniu?
Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że po zjedzeniu pysznego posiłku pojawił się u Ciebie ból brzucha? To dość powszechny problem,...
Rodzaje leków przeciwbólowych
Ból sygnalizuje zagrożenie uszkodzeniem lub uszkodzenie tkanek. Jego umiejscowienie, nasilenie pozwalają ustalić:
Ból mięśni i stawów - łagodzenie bólu pourazowego
Mięśnie i stawy zapewniają nam mobilność. Dzięki ich skoordynowanej pracy możemy swobodnie się poruszać i uprawiać różnego...