Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Granugel żel 15 g

11,00 zł
Brutto
Ilość

Obecnie brak na stanie

Średnia ocena: 4.0 (80%)
Na podstawie: 7 ocen

Produkty powiązane

Żel hydrokoloidowy.

POJEMNOŚĆ:

15 g

DZIAŁANIE:

Opatrunek hydrożelowy - przeznaczony jest do leczenia ran głębokich z martwicą sucha i rozpływną. Uwadnia martwe tkanki i pobudza mechanizmy autolizy w ranie co prowadzi do oczyszczenia z martwicy. GranuGEL wraz Granuflexem stymuluje aktywność makrofagów przez co pobudza proces ziarninowania.

WSKAZANIA:

GranuGEL przeznaczony jest do leczenia ran o niepełnej lub pełnej grubości skóry, takich jak owrzodzenia podudzi i odleżyny. Żel tworzy wilgotne środowisko sprzyjające procesom gojenia, które wspomaga autolizą tkanek martwiczych.

DAWKOWANIE:

Dokładnie przemyć ranę woda destylowaną, fizjoloficznym roztworem soli lub innymi środkami stosowanymi rutynowo.

Osuszyć zdrową skórę wokół rany.

Odkręcić zakrętkę tuby i usunąć biały pierścień zabezpieczjący.

Za pomocą zakrętki przebić błonę zamykającą otwór tuby.

Preparat należy wprowadzić bezpośrednio do rany.

nie wypełniać jamy rany powyżej poziomu otaczającej skóry.

Optymalne środowisko sprzyjające gojeniu rany można uzyskać pokrywając ranę opatrunkiem zatrzymującym wilgoć, takim jak Granuflex.

Preparat GranuGel należy zmieniać, gdy opatrunek zaczyna przeciekać lub za podczas rutynowej zmiany opatrunku. Żel usuwa się za pomocą fizjologicznego roztworu soli. Zaleca się jednak zmianę preparatu nie rzadziej niż co trzy dni w wilgotnych ranach martwiczych, a co siedem dni w czystych ranach ziarninujących

OSTRZEŻENIA:

Nie należy stosować u chorych wrażliwych na żel lub jeden z jego składników.

Częstym zjawiskiem jest kolonizacja przewlekłych ran, co nie stanowi jednak przeciwwskazania do stosowania preparatu GranuGEL. Jeżeli w trakcie stosowania preparatu GranuGEL podejrzewa się lub stwierdza się rozwój zakażenia, należy wprowadzić właściwe leczenie antybiotykami. Stosowanie preparatu GranuGEL może być kontynuowane, ale w takim przypadku rana powinna być starannie monitorowana, a całość leczenia powinna być nadzorowana przez lekarza.

Bezpieczeństwo stosowania preparatu GranuGEL w oparzeniach III stopnia nie zostało dotychczas ustalone.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

5133

Arkusz danych

Rodzaj
Wyrób medyczny leczniczy
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.