Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Otrivin Menthol aerozol do nosa 10 ml

16,16 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.6 (92%)
Na podstawie: 3 ocen

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Otrivin Menthol to lek bez konserwantów w postaci aerozolu do nosa, którego substancją czynną jest ksylometazoliny chlorowodorek. Lek stosuje się w celu odblokowania nosa i łatwiejszego oddychania podczas kataru, przekrwienia i obrzęku błony śluzowej nosa. Objawy te towarzyszą przeziębieniu, katarowi siennemu, alergicznemu zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok. Dodatkowo Otrivin Menthol zawiera substancje (m.in. eukaliptol), które powodują uczucie chłodu na błonach śluzowych. Działanie leku rozpoczyna się w ciągu 2 minut i utrzymuje się do dwunastu godzin. Otrivin Menthol można stosować u osób dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

POJEMNOŚĆ:

10 ml

DZIAŁANIE:

Otrivin Menthol jest miejscowo działającym lekiem zmniejszającym przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Odblokowuje zatkany nos, ułatwiając oddychanie. Dodatkowo lek zmniejszania przekrwienie błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej.

Lek zawiera substancje pomocnicze, takie jak mentol i eukaliptol, które dają na błonach śluzowych uczucie chłodu.

Działanie leku Otrivin Menthol rozpoczyna się w ciągu 2 minut i trwa do dwunastu godzin.

WSKAZANIA:

Otrivin Menthol stosuje się:

w nadmiernym przekrwieniu błony śluzowej nosa występującym w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok,

wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego, ponieważ lek zmniejsza przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej,

jako środek ułatwiający wziernikowanie nosa (badanie jamy noso

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się do nosa.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 dawka aerozolu Otrivin Menthol do każdego otworu nosowego 3 razy na dobę. Ostatnią dawkę leku należy przyjąć bezpośrednio przed snem.

Nie należy stosować więcej niż 3 razy na dobę do każdego otworu nosowego.

Leku Otrivin Menthol nie należy stosować dłużej niż przez 10 kolejnych dni. Jeśli objawy nadal utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem.

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest ksylometazoliny chlorowodorek (Xylometazolini hydrochloridum).

1 ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, disodu edetynian, lewomentol, cyneol (eukaliptol), sorbitol, makrogologlicerolu hydroksystearynian, woda oczyszczona.

Otrivin Menthol nie zawiera substancji konserwujących.

OSTRZEŻENIA:

Stosowanie leku omówić z lekarzem, jeśli u pacjenta występują: podwyższone ciśnienie krwi, choroby serca, nadczynność tarczycy, cukrzyca, rozrost gruczołu krokowego, łagodny nowotwór nadnerczy,

Należy skonsultować się z lekarzem jeśli pacjent przyjmuje lub w ostatnich 14 dni były podawane inhibitory MAO (leki stosowane w depresji).

U osób wrażliwych lek może powodować bezsenność, zawroty głowy, drżenie, zaburzenia rytmu serca i podwyższone ciśnienie tętnicze.

Stosowanie leku przez okres dłuższy niż 10 dni lub w dawkach większych niż zalecane, może spowodować nasilenie objawów lub ich nawrót.

Nie stosować Otrivin Menthol do oczu lub w jamie ustnej.

W okresie karmienia piersią lek można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Nie należy stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

17616
12 Przedmioty
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.