Ibuprom RR, Ibuprofen 400 mg, 12 tabletek powlekanych
- 28-02-2027
- OTC
- US PHARMACIA SP. Z O.O.
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
- 01-10-2026
- OTC
- 31-10-2026
Szybko działający lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.
POJEMNOŚĆ: 12 tabletek
DZIAŁANIE:
Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
WSKAZANIA:
Ostre bóle o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym: pooperacyjne, mięśniowe, kostne, migrenowe oraz menstruacyjne. Lek stosuje się też w zmniejszaniu łagodnych i umiarkowanych bólów rożnego pochodzenia: bólów głowy, zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobólów, bólów stawów, a także gorączki (w przebiegu przeziębienia lub grypy).
DAWKOWANIE:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: doustnie 1 tabletka co 4 - 6 godzin po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę.
SKŁAD:
1 tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu.
OSTRZEŻENIA:
Nie należy stosować leku jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), u pacjentów u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ, u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca, u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych), w III trymestrze ciąży, w przypadku skazy krwotocznej.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Szczegóły Produktu
Arkusz danych
- Rodzaj
- OTC
- Parametr1
- 31-01-2027
Karta niestandardowa produktu
Więcej o produkcie
Powiązane wpisy
Ból nerek – przyczyny i leczenie
Okolice lędźwiowe stają się mocno wyczuwalne, gdy pojawia się ból nerek. Jego zasięgiem objęta jest też jama brzuszna. Ból...
Ból mięśni i stawów - łagodzenie bólu pourazowego
Mięśnie i stawy zapewniają nam mobilność. Dzięki ich skoordynowanej pracy możemy swobodnie się poruszać i uprawiać różnego...
Naturalne sposoby na ból zęba - jak mu przeciwdziałać?
Ból zęba rodzi ogromny dyskomfort. Zazwyczaj pojawia się w najmniej spodziewanym momencie, co utrudnia zasięgnięcie...
Najlepsze leki na ból brzucha. TOP 10 – ranking
Ból brzucha to dolegliwość, która może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku czy stylu życia. Przyczyn tego problemu może...
Leki przeciwbólowe dla dzieci - jak bezpiecznie je stosować?
Dzieci podobnie jak dorośli odczuwają ból, który nieleczony może prowadzić do niepożądanych skutków i powikłań. Ból i gorączka...
Ból ucha u dorosłych – przyczyny i leczenie
Ból ucha u dorosłych to często spotykana przypadłość, której nie należy lekceważyć. Jeśli w porę nie podejmiemy stosownego...
Jakie leki pomagają w łagodzeniu bólu brzucha po jedzeniu?
Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że po zjedzeniu pysznego posiłku pojawił się u Ciebie ból brzucha? To dość powszechny problem,...
Jakie tabletki na ból głowy wybrać?
Statystyki wskazują na to, że ból głowy stanowi dość powszechny problem. Szacuje się, że dotyka zdecydowaną większość Polaków,...
Jak wybrać najlepsze leki przeciwbólowe?
Ból głowy, mięśni, zęba czy stawów potrafi znacząco obniżyć jakość życia. Utrudnia normalne funkcjonowanie, w tym pracę...
Najlepsze tabletki na ból głowy. TOP 10 – ranking
Ból głowy potrafi skutecznie zepsuć nawet najpiękniejszy dzień. Kiedy ból staje się nie do zniesienia, sięgamy po sprawdzone...