Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Calperos 500, 200 mg jonów wapnia, 30 kapsułek

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.7 (94%)
Na podstawie: 10 ocen
15,65 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda dostawy:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Calperos 500 to produkt leczniczy będący źródłem zjonizowanego wapnia, do stosowania w stanach zwiększonego zapotrzebowania, osteoporozie, po złamaniach, wspomagająco w alergii.

POJEMNOŚĆ:  30 sztuk

DZIAŁANIE:

Calperos 500 zawiera wapń w postaci węglanu, który uczestniczy w procesie mineralizacji kości. Bierze również udział w przewodnictwie nerwowym, kurczliwości mięśni (w tym sercowego). Uczestniczy w procesie krzepnięcia, zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń (wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwalergiczne).

WSKAZANIA:

stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń: okres intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży oraz w przebiegu ciąży i podczas laktacji.

nieprawidłowe żywienie produktami ubogimi w wapń

zaburzenia wchłaniania zwrotnego wapnia z kanalików nerkowych

zmniejszone stężenie wapnia we krwi z podwyższonym stężeniem fosforu u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek, poddawanych dializom i zapobieganiem wzmożonej pobudliwości nerwowo-mięśniowej.

profilaktycznie w zapobieganiu i uzupełniająco w kompleksowym leczeniu osteoporozy

stany po długotrwałym unieruchomieniu i okres rekonwalescencji po złamaniach kości

wspomagająco w leczeniu przeziębień i chorób alergicznych.

DAWKOWANIE:

Dorośli: 1 do 2 kapsułek (od 200 do 400 mg wapnia zjonizowanego) 2 do 3 razy dziennie; Nie należy zażywać więcej niż 1200 mg jonów wapnia na dobę, czyli nie więcej niż 6 kapsułek Calperoz 500. Dzieci powyżej 7 roku życia i młodzież: 1 kapsułka preparatu CALPEROS 500 (200 mg wapnia zjonizowanego) do 3 razy dziennie.

SKŁAD:

Substancją czynną jest węglan wapnia (Calcii carbonas).

1 kapsułka twarda zawiera 500 mg węglanu wapnia, czyli 200 mg jonów wapnia.

Substancje pomocnicze: stearynian magnezu, talk. Kapsułka żelatynowa: tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna (E 132), żelatyna.

OSTRZEŻENIA:

Jeśli występuje przewlekła niewydolność nerek konieczna jest kontrola stężenia wapnia i fosforu we krwi.

Jednoczesne stosowanie dużych dawek leku Calperos i witaminy D, tiazydowych leków moczopędnych i (lub) leków albo produktów spożywczych zawierających wapń (takich jak mleko) może prowadzić do nadmiernego wzrostu stężenia wapnia z następowym uszkodzeniem nerek, lub zespołem mleczno-alkalicznym.  Ryzyko to dotyczy też kobiet w ciąży przyjmujących duże dawki wapnia i pacjentów z zaburzoną czynnością nerek.

Jeśli pacjent przyjmuje glikozydy nasercowe, stosowanie leku Calperos powinien omówić z lekarzem (stosowanie ich obu może prowadzić do nasilenia działania glikozydów i spowodować zaburzenia rytmu serca).

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C, chronić od wilgoci.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

1749
4 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Kapsułki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.