Witaj w Aptece Puls

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy apteką z tradycjami, dbamy o naszych klientów już od 1998 r.
Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Etopiryna 50 tabletek

11,42 zł
Brutto

Etopiryna jest lekiem stosowanym w leczeniu bólów głowy oraz bólów o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego.

Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.7 (94%)
Na podstawie: 9 ocen

POJEMNOŚĆ: 50 tabletek

DZIAŁANIE:

Etopiryna łączy w sobie działanie salicylanów (kwasu acetylosalicylowego i etenzamidu) oraz kofeiny. Dwa pierwsze składniki wywierają działanie przeciwbólowe, głównie w bólach spowodowanych stanem zapalnym. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe salicylanów.

WSKAZANIA:

Etopirynę stosuje się w:

-bólach głowy,

-inne bóle o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zwykle stosowana dawka Etopiryny dla dorosłych i dzieci powyżej 16 roku życia to od 1 do 2 tabletek jednorazowo.

W razie potrzebny dawkę można przyjąć ponownie po 8 godzinach.

Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

-Lek najlepiej przyjmować po posiłku.

-Popić dużą ilością wody.

-Leku nie należy stosować dłużej niż kilka dni.

SKŁAD:

Substancjami czynnymi są kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum), etenzamid (Ethenzamidum), kofeina (Coffeinum).

1 tabletka zawiera  300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etenzamidu, 50 mg kofeiny.

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana i laktoza jednowodna.

OSTRZEŻENIA:

-Przyjmowanie w najmniejszej skutecznej dawce przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.

-Produkt należy odstawić na 5 do 7 dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym, ze względu na ryzyko wydłużonego czasu krwawienia zarówno w czasie jak i po zabiegu.

-Należy ostrożnie stosować w przypadku: krwotoków macicznych, nadmiernego krwawienia miesiączkowego, stosowania wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej, nadciśnienia tętniczego oraz niewydolności serca.

-U pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów i (lub) toczniem rumieniowatym układowym oraz niewydolnością wątroby produkt należy stosować ostrożnie, gdyż zwiększa się toksyczność salicylanów.

-U pacjentów w podeszłym wieku produkt należy stosować w mniejszych dawkach i w większych odstępach czasowych, ze względu na zwiększone ryzyko występowania objawów niepożądanych w tej grupie pacjentów.

-Produkt zawiera laktozę jednowodną.

-Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

12439
3 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Tabletki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Produkty powiązane

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.