Aerozole, krople dla alergików
- Wyrób medyczny leczniczy
- Wyrób medyczny leczniczy
- Wyrób medyczny leczniczy
- Wyrób medyczny leczniczy
- Inne
- Kosmetyki
- Lek
- Wyrób medyczny leczniczy
- Wyrób medyczny leczniczy
- Lek
- Lek
- Wyrób medyczny leczniczy
- Wyrób medyczny leczniczy
Niezależnie od tego, czy alergie objawiają się w formie kataru, łzawiących oczu czy wysypki, są prawdziwym utrapieniem. Utrudniają one między innymi koncentrację i wzmagają senność. Trudny dla alergików jest zwłaszcza sezon wiosenno-letni, ale często problemy z filmem łzowym pojawiają się także w okresie grzewczym, kiedy gałka oczna nie jest odpowiednio nawilżona. W takich sytuacjach warto zaopatrzyć się w krople na alergie, które na pewno przyniosą ukojenie zmęczonym i wysuszonym oczom.
Krople do oczu przeciwalergiczne
Większość dostępnych preparatów tego typu ma działanie objawowe – korzystamy z nich wtedy, kiedy występują już oznaki alergii. Antyalergiczne krople do oczu pozwalają odczuć natychmiastową ulgę, gdy spojówki są przekrwione. Takie podrażnienia są właśnie wynikiem tego, że podczas alergii nasze naturalne mechanizmy, które są odpowiedzialne za sukcesywne nawilżanie gałki ocznej, okazują się niewystarczające. Towarzyszy temu nieprzyjemne pieczenie, swędzenie, łzawienie oraz niejednokrotnie obrzęk.
Zastosowanie przeciwalergicznych kropli do oczu nie tylko ukoi, ale także zregeneruje rogówkę oka. Ich właściwości ochronne pozwalają na zachowanie filmu łzowego na gałkach ocznych, dzięki czemu trudniej będzie je podrażnić. Stosowanie kropli najlepiej jest zacząć, zanim jeszcze zacznie się sezon alergiczny – skutecznie wzmocni to ich działanie. Mogą (a nawet powinny) być one wykorzystywane kilka razy dziennie, ponieważ oczy są sferą bardzo wrażliwą i narażoną na różne podrażnienia.
Krople na katar alergiczny
Innym, uciążliwym objawem alergii jest katar, który bardzo często nie chce ustąpić nawet wtedy, gdy oddalimy się od uczulającego nas czynnika. Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się w krople i aerozole do nosa na katar alergiczny. Niektóre z nich zawierają azelastynę, która zapobiega działaniu histaminy – ta wytwarzana jest w naszym organizmie w chwili, w której występuje reakcja alergiczna. Krople antyhistaminowe stosuje się zwykle przy leczeniu alergii na roztocza oraz sierść zwierząt i pyłki roślin. Oprócz nich często wykorzystywane są krople zawierające kromoglikan sodu – przede wszystkim zapobiega on uwalnianiu się wspomnianej histaminy.
Wiele doustnych leków przeciwalergicznych sprawdza się zarówno w przypadku sezonowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz zapalenia rogówki lub spojówki oka, jak i w przypadku innych typów alergii, na przykład skórnych czy pokarmowych. Większość z nich bowiem hamuje działanie histaminy, substancji wywołującej objawy alergiczne.
Ponieważ alergie to we współczesnych realiach bardzo częste zjawisko, leki przeciwalergiczne tego typu najczęściej są dostępne bez recepty. Część z nich zażywa się tylko w sezonie, natomiast wiele takich preparatów może być stosowanych całorocznie. Nawet jeśli nigdy nie wystąpiła u Ciebie żadna reakcja alergiczna, warto na wszelki wypadek zaopatrzyć się w krople na alergie, aby w razie potrzeby szybko móc ulżyć swoim oczom czy układowi oddechowemu. Sprawdź nasz sklep i zaopatrz się w odpowiednie preparaty!