Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Detritin 4000 I. U. witamina D, lek, 60 tabletek

Średnia ocena: 4.3 (86%)
Na podstawie: 7 ocen

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Detritin 4000 I. U. 60 tabletek

POJEMNOŚĆ:  60 tabletek

DZIAŁANIE:

DETRITIN jest lekiem zawierającym jako substancję czynną cholekalcyferol (witaminę D3) w ilości 4000 IU (jednostek międzynarodowych, j.m.) w każdej tabletce powlekanej. Witamina D3 bierze udział w wielu procesach przemiany materii, a jej niedobór wpływa niekorzystnie na zdrowie i sprawność. Witamina D3 wspiera metabolizm wapnia i fosforu w ustroju i zapewnia odpowiedni poziom mineralizacji kości.

Witamina D jest wytwarzana w skórze pod wpływem światła słonecznego oraz dostarczana do organizmu wraz z pokarmem. Niedobór witaminy D może wystąpić w przypadku, gdy stosowana dieta oraz prowadzony tryb życia (niedostateczna ekspozycja na promieniowanie słoneczne) nie zapewniają jej wystarczającej ilości lub też zapotrzebowanie na witaminę D jest zwiększone.

WSKAZANIA:

Lek Detritin stosuje się w przypadku niedoboru witaminy D (cholekalcyferol) i stanów wynikających z niedoboru witaminy D u osób dorosłych z otyłością. Witamina D pełni istotną rolę w mineralizacji kości a jej niedobór wpływa niekorzystnie na zdrowie .

DAWKOWANIE:

Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Tabletkę należy zażyć, popijając wystarczającą ilością wody.

Zazwyczaj zalecana dawka to 4000 IU na dobę, w miesiącach od października do kwietnia lub przez  cały rok, jeśli nie jest zapewniona efektywna synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich.

Nie należy stosować produktu leczniczego dłużej niż jest to zalecane lub w większych dawkach, jak również nie należy stosować jednocześnie innych leków, suplementów diety ani innego rodzaju środków spożywczych zawierających witaminę D (cholekacyferol), kalcitriol lub inne metabolity i analogi witaminy D bez konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić pomiar stężenia 25(OH)D w surowicy krwi.

SKŁAD:

Składniki:

Substancją czynną leku jest cholekalcyferol.

Każda tabletka powlekana zawiera 40 mg Cholekalcyferolu (w postaci proszku), co odpowiada 0,100 mg (4000 IU) Cholekalcyferolu (witaminy D3).

Cholekalcyferol, proszek o składzie:

Cholekalcyferol, Sodu askorbinian, all-rac-α-tokoferol, Skrobia modyfikowana kukurydziana, Sacharoza, Triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, Krzemionka koloidalna bezwodna

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki: Celuloza mikrokrystaliczna (Typ 102), Kroskarmeloza sodowa, Magnezu stearynian

Otoczka tabletki: AquaPolish®P white 014.95 MS, Hypromeloza 15 mPa.s, Hypromeloza 6 mPa.s, Tytanu dwutlenek (E 171), Talk, Triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, Hydroksypropyloceluloza 100 mPas

OSTRZEŻENIA:

Nie stosować tego leku dłużej niż jest to zalecane lub w większych dawkach, jak również nie stosować jednocześnie innych leków, suplementów diety ani innego rodzaju środków spożywczych zawierających witaminę D (cholekacyferol), kalcitriol lub inne metabolity i analogi witaminy D bez konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić pomiar stężenia 25(OH)D w surowicy krwi.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

31630
243 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.