Lek Solvetusan zawiera substancję czynną lewodropropizynę o działaniu przeciwkaszlowym i znoszącym skurcz oskrzeli. POJEMNOŚĆ: 20 tabl WSKAZANIA: Solvetusan wskazany jest w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu. Wiele danych wskazuje, że lek ten skutecznie hamuje kaszel o różnym pochodzeniu, jak np. kaszel związany z zakażeniami górnych i dolnych dróg oddechowych, krztusiec czy kaszel w przebiegu raka płuca. Lek Solvetusan jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci o masie ciała powyżej 30 kg. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
DAWKOWANIE: Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie należy przyjmować leku Solvetusan dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem. Lek Solvetusan należy przyjmować doustnie. Linia podziału na tabletce ułatwia tylko jej przełamanie w celu łatwiejszego połknięcia, a nie podział na równe dawki. należy kontynuować do czasu ustąpienia kaszlu lub zgodnie z zaleceniem lekarza. W każdym przypadku, gdy kaszel nie ustępuje po 7 dniach leczenia, należy przerwać zażywanie leku i zasięgnąć porady lekarza. Należy pamiętać, że kaszel jest objawem choroby i należy rozpoznać, a następnie leczyć chorobę, która jest jego przyczyną.
ZALECANA PORCJA DO SPOŻYCIA: Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 30 kg: 1 tabletka do 3 razy na dobę w odstępach co najmniej 6 godzin.
PRZECIWWSKAZANIA: Kiedy nie przyjmować leku Solvetusan • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6); • oskrzelowego (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek); • u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
SKŁAD: • Substancją czynną leku jest lewodropropizyna. Każda tabletka zawiera 60 mg lewodropropizyny. • Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrysiczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian