FluControl HOT to kompleksowy lek, który w swoim składzie zawiera najwyższą dostępną na rynku dawkę* substancji o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Jedna saszetka zawiera takie ilości substancji czynnych, które działają na uciążliwe objawy grypy i przeziębienia: ból i gorączkę zmniejszają ilość wydzieliny z nosa zmniejszają obrzęk błony śluzowej nosa
POJEMNOŚĆ: 8 saszetek po 5,5 g
DZIAŁANIE:FluControl HOT to złożony produkt leczniczy, który wykazuje wielokierunkowe działanie ze względu na skład substancji czynnych: paracetamol posiada działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, fenylefryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa - obkurcza drobne naczynia krwionośne, ofenamina zmniejsza wzmożoną produkcję wydzieliny z nosa.
WSKAZANIA: objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.
DAWKOWANIE:Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: jedna saszetka lecz nie częściej niż co 6-8 godzin (3 lub 4 razy na dobę). Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki (4000 mg paracetamolu + 40 mg fenylefryny + 16 mg fenaminy) w ciągu doby. W razie ustąpienia bólu lub gorączki należy zakończyć stosowanie leku FluControl Hot. Jeżeli gorączka występuje dłużej niż przez 3 dni leczenia, ból lub inne objawy dłużej niż 5 dni, albo objawy ulegają nasileniu lub pojawiają się nowe, należy zwrócić się do lekarza o poradę.
SKŁAD:Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, fenylefryny owodorek i fenaminy maleinian. Pozostałe składniki to: krzemionka koloidalna bezwodna, kwas cytrynowy bezwodny, sacharyna sodowa, sacharoza, sodu cyklaminian, aromat pomarańczowy.
OSTRZEŻENIA: Lek zawiera w swoim składzie paracetamol. FluControl nie powinien być stosowany z innymi produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol oraz innymi lekami zawierającymi sympatykomimetyki (obecność fenylefryny w leku), substancje o działaniu przeciwhistaminowym (ofenamina).
Stosowanie leku omówić z lekarzem jeśli występują: uczulenie na leki przeciwhistaminowe, choroby serca/nerek, rozrost gruczołu krokowego, cukrzyca, astma, wolne bicie serca. W przypadku gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, ból lub inne objawy powyżej 5 dni lub gdy doszło do nasilenia się objawów, należy zwrócić się do lekarza o poradę. W przypadku chorób wątroby lub nerek, należy skonsultować się z lekarzem. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.