Vicks SymptoMed Max to lek stosowany do zwalczania objawów przeziębienia i grypy takich jak gorączka, niedrożny nos, ból głowy, gardła, mięśni. POJEMNOŚĆ: 14 saszetek DZIAŁANIE: przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa, zmniejszające ilość wydzieliny z nosa. WSKAZANIA: objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny. DAWKOWANIE: doustne: dorośli: 1 saszetka co 4-6 godzin (cztery do sześciu razy na dobę). Nie należy stosować więcej niż 6 saszetek w ciągu doby. U pacjentów dorosłych o masie ciała poniżej 50kg, pacjentów z zespołem Gilberta (rodzinna żółtaczka niehemolityczna), pacjentów odwodnionych, długotrwale niedożywionych, lub pacjentów z przewlekłą chorobą alkoholową należy stosować następujący schemat dawkowania: 1 saszetka 2-3 razy na dobę w odstępie czasu 6-8 godzin. Zawartość jednej saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej, lecz nie wrzącej wody (najlepiej w połowie szklanki wody). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury odpowiedniej do picia. SKŁAD: 1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 1000mg, fenylefryny wodorowinian 16mg, fenaminy maleinian 4mg; substancje pomocnicze: mannitol. OSTRZEŻENIA: uczulenie na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku; nadciśnienie tętnicze; nadczynność tarczycy; ciężka choroba serca lub tętnic (np. choroba wieńcowa); tachykardia (zbyt szybkie bicie serca); ciężka niewydolność nerek; jaskra; ciężka niewydolność wątroby; jeśli pacjent leczony jest lekiem z grupy inhibitorów monoaminooksydazy, (IMAO) (takimi jak niektóre leki przeciwdepresyjne lub leki stosowane do leczenia choroby Parkinsona) oraz w okresie 15 dni po ich odstawieniu. Lek jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci, ze względu na dużą dawkę paracetamolu. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.