Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Tanno Hermal Lotio, płyn, 100 g

Cena: 20,62 zł
Brutto
Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie

Średnia ocena: 4.6 (92%)
Na podstawie: 2 ocen

Produkty powiązane

Tanno-Hermal Lotio

-Wyrób medyczny.

-Dla osób w każdym wieku.

-Osusza sączące się, zmienione zapalnie zmiany skórne. Wiąże wydzielinę z rany i tworzy barierę ochronną w miejscu zmiany skórnej, zmniejsza nasilenie uczucia świądu i łagodzi podrażnia.

-Do stosowania m.in. przy wysypkach, w pieluszkowym zapaleniu skóry, przy nadmiernym poceniu, w przypadku ospy wietrznej, półpaśca czy opryszczki wargowej.

POJEMNOŚĆ:  100 g

DZIAŁANIE:

Tanno-Hermal Lotio, dzięki zawartej w nim syntetycznej taninie oraz jej fizyko-chemicznym właściwościom ściągającym, osusza sączące się, zmienione zapalnie zmiany skórne. Syntetyczna tanina, wraz z tlenkiem cynku i talkiem, wiąże wydzielinę z rany i tworzy barierę ochronną w miejscu zmiany skórnej. Wysuszenie zmian skórnych przyczynia się do zahamowania rozprzestrzeniania zakażenia skóry. Dodatkowo Tanno-Hermal Lotio zmniejsza nasilenie uczucia świądu i łagodzi podrażnia skóry. Działa ochronnie na skórę i umożliwia jej regenerację.

WSKAZANIA:

Tanno-Hermal Lotio służy :

-do osuszania sączących wydzielin z ran, spowodowanych zapalnymi, sączącymi i swędzącymi

-powierzchniowymi zmianami skórnymi,

-do miejscowego łagodzenia swędzących i sączących wysypek,

-jako środek wspomagający stosowany w pieluszkowym zapaleniu skóry,

-na zmiany skórne w fałdach skóry,

-u osób skarżących się na nadmierne pocenie,

-do wysuszania pęcherzyków skórnych wypełnionych płynem, np. w przypadku ospy wietrznej, półpaśca czy opryszczki wargowej (tzw. zimno).

DAWKOWANIE:

Przed użyciem należy silnie wstrząsnąć butelką.

Cienką warstwę Tanno-Hermal Lotio należy nanosić wyłącznie na zmiany skórne, 1-2 razy dziennie. W razie konieczności możliwe jest częstsze stosowanie wyrobu.

Stosować do czasu ustąpienia objawów zapalenia zmian skórnych czyli do ustąpienia zaczerwienienia i swędzenia skóry. Najczęściej stosowanie wyrobu przez 1 do 2 tygodni jest wystarczające.

W przypadku nadmiernego pocenia się wyrób może być stosowany przez wiele tygodni.

Jeśli objawy nie ulegną poprawie lub pogorszą się w ciągu 2 tygodni regularnego stosowania wyrobu, lub jeśli po zakończeniu stosowania występują ponownie, należy skonsultować się z lekarzem.

SKŁAD:

100 g produktu zawiera: 19,5 g talku, 15,0 g tlenku cynku, 1 g syntetycznej taniny.

Pozostałe składniki: woda oczyszczona, 85% glicerol, tri[alkil{C16-C18}poli-(oksyetylen)-4]fosforanu (Hostaphat KW 340 N), lecytyna, koloidalny roztwór dwutlenku krzemu, alkohol izopropylowy, 4-hydroksybenzoesan metylu, para-hydroksybenzoesan metylu (E 218), sól sodowa karagenanu.

OSTRZEŻENIA:

-Nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na taninę syntetyczną, parahydroksybenzoesany i ich estry (parabeny: E 214-E 219), soję, orzeszki ziemne lub na pozostałe składniki wyrobu.

-Nie stosować do oczu oraz na owłosioną skórę głowy.

-Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

-Zużyć w ciągu 6 miesięcy od pierwszego otwarcia opakowania.

-Nie stosować po upływie terminu ważności

-Niezbyt często (>1/1 000 do <1/100) mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości skórnej (wyprysk kontaktowy), łagodne podrażnienia skóry (pokrzywka, zaczerwienienie, swędzenie).

-Wyrób medyczny zawiera 4-hydroksybenzoesan metylu i jego stosowanie może powodować pokrzywkę. Możliwe są także opóźnione reakcje nadwrażliwości (wyprysk kontaktowy). Rzadko mogą wystąpić natychmiastowe reakcje nadwrażliwości w postaci pokrzywki czy skurczu oskrzeli.

-W pojedynczych przypadkach odnotowano reakcje nadwrażliwości na syntetyczną taninę.

-Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne na lecytynę (pochodzenia sojowego).

-W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych ubocznych objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

-Jeśli zaobserwują Państwo jakiekolwiek poważne uboczne objawy niepożądane lub uboczne objawy niepożądane, które nie zostały opisane w niniejszej instrukcji, należy poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.

Wyrób medyczny może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Może być stosowany u osób w każdym wieku.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

Szczegóły Produktu

7790
1 Przedmiot

Arkusz danych

Rodzaj
Wyrób medyczny leczniczy
Postać
Płyn
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.