Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Biotynox, 5 mg, 30 tabletek

18,16 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.3 (86%)
Na podstawie: 3 ocen

Z tym produktem pacjenci kupili również

Biotynox to lek, który zawiera biotynę stosowaną pomocniczo w leczeniu między innymi wypadania włosów, zaburzeniach wzrostu włosów i paznokci czy stanów zapalnych skóry zlokalizowanych np. wokół oczu, nosa.

POJEMNOŚĆ:  

30 szt.

DZIAŁANIE:

Biotynox zawiera biotynę, która jest witaminą z grupy B, rozpuszczalną w wodzie. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

WSKAZANIA:

Biotynox stosuje się we wspomagającym leczeniu niedoboru biotyny z takimi objawami jak: 

wypadanie włosów, 

zaburzenia wzrostu włosów i paznokci, 

stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, uszu i krocza,

po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podanie doustne. Biotynox należy przyjmować przed jedzeniem popijając szklanką wody.

Zalecane dawkowanie:

5 mg (1 tabletka) na dobę.

Jeśli objawy są nasilone początkowo stosuje się 10 mg (2 tabletki) na dobę przez 4 tygodnie. Następnie dawkę można zmniejszyć do 5 mg na dobę.

Czas trwania leczenia zależy od charakteru i przebiegu choroby. Ustępowanie objawów obserwuje się po około 4 tygodniach stosowania.

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest biotyna (Biotinum).

Jedna tabletka zawiera 5 mg biotyny.

Substancje pomocnicze to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krospowidon typ A, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

OSTRZEŻENIA:

Przed rozpoczęciem stosowania leku Biotynox należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Lek Biotynox zawiera laktozę, więc jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Palenie papierosów przyspiesza przetwarzanie biotyny u kobiet, co może powodować jej niedobór i zmniejszoną skuteczność leczenia.

Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Biotynox może wchodzić w interakcje z:

lekami przeciwdrgawkowymi - powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi; kwas walproinowy obniża aktywność enzymów metabolizujących biotynę,

kwasem pantotenowym w dużych dawkach oraz kwas liponowy - zmniejszają skuteczność biotyny,

alkoholem - zmniejsza stężenie biotyny we krwi,

hormonami steroidowymi - mogą przyspieszać rozpad biotyny w tkankach,

antybiotykami -  mogą zmniejszać zawartość lub działanie biotyny ,

awidyną, która występuje w surowym białku jaja kurzego (przestaje ona być aktywna po ugotowaniu) - uniemożliwia wchłanianie biotyny.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Biotynox należy przyjmować przed  jedzeniem, popijając wodą.

Podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny.

Alkohol powoduje zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:

Ilość biotyny zawarta w Biotynox znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować w tym okresie.

Karmienie piersią:

Ilość biotyny zawarta w leku znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet karmiących piersią. Biotyna przenika do mleka ludzkiego, jednak nie stwierdzono, aby spożywanie biotyny z mlekiem wpływało na niemowlę. Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

Wykazano, że biotyna w dawkach powyżej 10 mg/dobę może zaburzać wyniki niektórych badań laboratoryjnych (oznaczanie niektórych hormonów, zwłaszcza hormonów tarczycy). W związku z powyższym należy odstawić biotynę na kilka dni przed wykonaniem planowanych badań laboratoryjnych oraz poinformować lekarza o przyjmowaniu biotyny.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Ze względu na ograniczone doświadczenie nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat. U młodzieży w wieku 12-18 lat lek można stosować pod nadzorem lekarza.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

24462
15 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Tabletki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Produkty powiązane

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.