Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Piloxidil, 2%, płyn na skórę głowy, 60 ml

27,80 zł
Brutto
Ilość

Obecnie brak na stanie

Średnia ocena: 4.3 (86%)
Na podstawie: 8 ocen

Produkty powiązane

Piloxidil to produkt leczniczy stosowany na skórę w przypadku nadmiernego wypadania i w celu pobudzenia wzrostu włosów. Jest stosowany w łysieniu typu męskiego zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

POJEMNOŚĆ:  

60 ml

DZIAŁANIE:

Piloxidil zawiera substancję czynną minoksydyl, pobudzającą wzrost włosów w łysieniu typu męskiego. Zatrzymanie nadmiernego wypadania włosów obserwuje się po około 8 tygodniach stosowania leku, natomiast pierwsze odrosty w postaci cienkich włosków meszkowych występują po upływie 4 do 5 miesięcy leczenia. Zaprzestanie leczenia powoduje cofanie się efektu leczniczego w ciągu kilku miesięcy.

WSKAZANIA:

Lek Piloxidil jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego (alopecia androgenetica) u mężczyzn i u kobiet w wieku od 18 do 65 lat. Piloxidil jest najbardziej skuteczny u ludzi młodszych we wczesnych fazach procesu łysienia. Lepsze wyniki leczenia uzyskuje się w okolicy szczytu głowy niż w części czołowo-skroniowej.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek zwykle stosuje się jak opisano poniżej.

Dorośli w wieku od 18 do 65 lat: Nanosić kroplami 1 ml leku (pięciokrotne naciśnięcie pompki) miejscowo na suchą skórę głowy 2 razy na dobę, mniej więcej co 12 godzin, w miejscach wypadania włosów i lekko rozcierać opuszkami palców.

Miejsca aplikacji leku nie należy trzeć ani suszyć.

Należy dokładnie umyć ręce po zastosowaniu leku.

Nie powinno się myć włosów i głowy przed upływem 4 godzin po zastosowaniu leku.

Należy zaprzestać leczenia po roku, jeżeli nie ma widocznych rezultatów kuracji.

Nie należy zwiększać dawek ani częstości stosowania leku. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest minoksydyl (Minoxidilum).

1ml leku zwiera 20mg minoksidylu.

Substancje pomocnicze: etanol, glikol propylenowy i woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA:

Należy dokładnie umyć ręce po zastosowaniu leku.

Nie powinno się myć włosów i głowy przed upływem 4 godzin po zastosowaniu leku.

Nie należy stosować więcej niż 2 ml leku na dobę.

Nie należy stosować leku na inne części ciała.

W przypadku zatkania się rurki dozownika przez wykrystalizowany lek można ją przemyć ciepłą, przegotowaną wodą.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Chronić od światła.

Przechowywać w opakowaniu zamkniętym z dala od źródeł ognia. Produkt jest łatwopalny.

Powinno się przerwać stosowanie produktu leczniczego Piloxidil oraz skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia i utrzymywania się jednego z takich objawów jak niedociśnienie tętnicze, obrzęki twarzy lub kostek u nóg i rąk, kołatanie serca lub przyspieszona czynność serca, szybki przyrost masy ciała, osłabienie i zawroty głowy lub omdlenia, zaburzenia ostrości widzenia, bóle w klatce piersiowej, barku lub ramieniu, utrzymujące się zaczerwienienie.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lek Piloxidil wchodzi w interakcje z:

z lekami stosowanymi miejscowo na skórę głowy, takimi jak np. kortykosteroidy, retynoidy, ditranol czy wazelina, gdyż mogą one zwiększać przenikanie minoksydylu przez skórę do krwi i spotęgować ryzyko działań niepożądanych;

lekami obniżającymi ciśnienie krwi (np. guanetydyny). Przed użyciem leku Piloxidil należy zasięgnąć porady lekarza, ze względu na potencjalne ryzyko nadmiernego spadku ciśnienia krwi.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować produktu leczniczego Piloxidil w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci, młodzieży poniżej 18 roku życia i u osób w podeszłym wieku.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

3613

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Spray
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.