Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Aspirin C Forte (Aspiryna) 800 mg + 480 mg, 10 tabletek musujących

Cena: 23,09 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.8 (96%)
Na podstawie: 4 ocen

Produkty powiązane

Aspirin C Forte - produkt leczniczy zawiera w swoim składzie kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

POJEMNOŚĆ:  

10 szt.

DZIAŁANIE:

Lek Aspirin C Forte działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

WSKAZANIA:

Wskazaniami do stosowania jest objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek do podawania doustnego.

Dorośli: jednorazowo 1 tabletkę musującą.

W razie konieczności dawkę jednorazową można powtarzać, co 4 do 8 godzin.

Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki musujące na dobę.

Tabletkę musującą nalezy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.

Leku nie należy stosować dłużej niż 4 dni bez konsultacji z lekarzem.

SKŁAD:

Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) i kwas askorbowy (Acidum ascorbicum).

1 tabletka musująca zawiera 800 mg kwasu acetylosalicylowego i 480 mg kwasu askorbowego.

Substancje pomocnicze: sodu wodorowęglan modyfikowany: sodu wodorowęglan, sodu węglan; kwas cytrynowy bezwodny, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna.

OSTRZEŻENIA:

Lek Aspirin C Forte zawiera sód, należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

Przed rozpoczeciem przyjmowania Aspirin C Forte należy omówić z lekarzem jeśli pacjent stosuje jednocześnie leki zapobiegające krzepnięciu krwi, jeśli występują zaburzenia czynności wątroby, nerek lub krążenia, jeśli u pacjenta występowała w przeszłości chroboa wrzodowa.

Pacjenci przez zabiegami chirurgicznymi, powinni poinformować o przyjmowaniu leku Aspirin C Forte lekarza, chirurga, anastezjologa lub dentystę.

Długotrwałe przyjmowanie leków zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek.

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25oC.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Aspirin C Forte może wchodzi w interakcje z:

metotreksatem,

lekami przeciwzakrzepowymi,

niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi,

lekami przeciwcukrzycowymi,

lekami stosowanymi w leczeniu nadciśnienia tętniczego,

lekami moczopędnymi.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie należy przyjmować leku Aspirin C Forte z alkoholem, ponieważ może on zwiększyć ryzyko działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Leku Aspirin C Forte nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży, ponieważ moze powodować powikłania w okresie okołoporodowym, zarówno u matki jak i u noworodka.

Nie należy stosować leków zawierających kwas acetylosalicylowy u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że jest to bezwględnie konieczne.

Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka kobiet, dlatego nie zaleca się przyjmowania leku Aspirin C Forte podczas karmienia piersią.

Wpływ na płodność

Aspirin C Forte należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijajaće i ustępuje po zakończeniu leczenia.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci i młodzieży z uwagi na ilość substancji czynnych zawartych w jednej tabletce musującej.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

22096
4 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Tabletki musujące
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.