WSKAZANIA: Lek tradycyjnie przeznaczony do stosowania zewnętrznego w: - stanach zapalnych skóry, błon śluzowych jamy ustnej oraz dziąseł. oraz wewnętrznego w: - stanach skurczowych przewodu pokarmowego jako pomocniczy środek rozkurczający i wiatropędny, - stanach zapalnych przewodu pokarmowego jako pomocniczy środek przeciwzapalny. Zewnętrznie: do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej, zapaleniu błon śluzowych gardła, migdałów i dziąseł. W stanach zapalnych pochwy do irygacji i tamponowania w upławach. W uszkodzeniach naskórka i owrzodzeniach żylakowatych do okładów. Wewnętrznie: W stanach skurczowych przewodu pokarmowego jako pomocniczy środek rozkurczający i wiatropędny oraz jako pomocniczy środek przeciwzapalny w stanach zapalnych przewodu pokarmowego.
DAWKOWANIE: Zewnętrznie (na skórę i błony śluzowe): 10% roztwór wodny preparatu (odmierzyć za pomocą dołączonej miarki 10 ml leku i uzupełnić przegotowaną i ostudzoną wodą do połowy szklanki, tj. ok 125 ml).wewnętrznie: przyjmować 3-4 razy dziennie po 5 ml leku (odmierzyć za pomocą dołączonej miarki) w niewielkiej ilości płynu, najlepiej przegotowanej i ostudzonej wody.Zewnętrznie: 10 % roztwór wodny do płukania i okładów (1 część preparatu + 9 części przegotowanej, chłodnej wody). Wewnętrznie: doustnie 5 ml (łyżeczka od herbaty) w 1/2 szklanki wody przed posiłkiem do 3 razy dziennie.
SKŁAD: Substancja czynna: płynny wyciąg etanolowy z kwiatu rumianku (0,5:1).Zawartość etanolu wynosi 65-72% (v/v).etanol,wyciąg płynny z koszyczków rumianku.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.