Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Efferalgan, 150 mg, 10 czopków doodbytniczych

8,97 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.3 (86%)
Na podstawie: 6 ocen

Produkty powiązane

Efferalgan  to lek dla dzieci w postaci czopków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

POJEMNOŚĆ: 10 czopków

DZIAŁANIE:

Efferalgan czopki doodbytnicze jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

WSKAZANIA:

Lek Efferalgan stosowany jest w gorączce, leczeniu objawowym stanów grypopodobnych i przeziębienia oraz bólów różnego pochodzenia.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dzieci o masie ciała od 10 do 15 kg: doodbytniczo, jednorazowo 1 czopek. W razie konieczności dawkę można powtarzać, nie częściej niż co 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę.

- Okres stosowania czopków powinien być możliwie krótki.

- Regularne stosowanie leku pozwala zapobiec okresowym nasileniom bólu lub gorączki. U dzieci należy zachować równe 6-godzinne odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami zarówno w dzień, jak i w nocy.

- Bez konsultacji z lekarzem nie stosować tego leku dłużej niż 3 dni.

- U dorosłych i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg: całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4 g/dobę – uwzględniając wszystkie leki zawierające paracetamol.

- U pacjentów w podeszłym wieku zazwyczaj nie ma konieczności modyfikacji dawki.

- U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby dawkę i częstość stosowania należy skonsultować z lekarzem.

- U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek minimalny odstęp pomiędzy dawkami powinien być ustalony na podstawie wartości klirensu kreatyniny.

- U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby, u dorosłych o masie ciała poniżej niż 50 kg, z przewlekłą lub wyrównaną czynną choroba wątroby, łagodną do umiarkowanej niewydolnością wątroby, zespół Gilberta, przewlekłą chorobą alkoholową, długotrwałym niedożywieniem, odwodnieniem, należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami.

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum)

1 czopek zawiera 150 mg paracetamolu

Substancje pomocnicze: pólsyntetyczne glicerydy.

OSTRZEŻENIA:

- Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.

- Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

- Ten produkt leczniczy zawiera paracetamol. Aby uniknąć ryzyka przedawkowania, należy sprawdzić, czy inne produkty lecznicze (w tym wydawane na receptę i bez recepty) przyjmowane przez pacjenta, nie zawierają paracetamolu.

- Istnieje ryzyko miejscowego podrażnienia w miejscu podania, które wzrasta wraz z czasem leczenia, częstością stosowania i dawką produktu leczniczego.

- Czopków nie należy stosować u dzieci z biegunką.

- Nie stosować dawek większych niż zalecane.

- Podczas stosowania produktu nie należy pić alkoholu ani przyjmować leków zawierających alkohol.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

4381
3 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Czopki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.