- OTC
- 30-09-2026
Metafen, 20 tabletek powlekanych
- OTC
- Tabletki
- POLFA ŁÓDŹ S.A.
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
- OTC
- 30-09-2025
Metafen - produkt leczniczy zawierający ibuprofen oraz paracetamol.
POJEMNOŚĆ: 20 tabletek powlekanych
DZIAŁANIE:
Paracetamol i ibuprofen wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
WSKAZANIA:
Lek Metafen stosuje się w bólach różnego pochodzenia takich jak bóle głowy, migrena, bóle mięśni, bóle zębów, bóle menstruacyjne, bóle kości i stawów, bóle pourazowe.
DAWKOWANIE:
Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Młodzież w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
SKŁAD:
Substancje czynne leku to ibuprofen (Ibuprofenum) i paracetamol (Paracetamolum). 1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 325 mg paracetamolu. Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrysiczna, magnezu stearynian.
OSTRZEŻENIA:
Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku u osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi lub jednoczesne zażywanie leków przeciwzakrzepowych, z zaburzeniami rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, zawał serca, z chorobami przewodu pokarmowego.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Napisz opinię
Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*
Karta niestandardowa produktu
Więcej o produkcie
Powiązane wpisy
Kiedy skonsultować się z lekarzem z powodu bólu mięśni i stawów?
Bóle mięśni i stawów mogą mieć wiele przyczyn – od przeciążenia po poważne schorzenia reumatyczne lub neurologiczne. Chociaż w...
Jak rozpoznać rwę kulszową i jakie produkty mogą pomóc?
Rwa kulszowa to bolesna dolegliwość, która potrafi skutecznie utrudnić codzienne życie. Promieniujący ból, drętwienie czy...
Czy leki przeciwzapalne w formie tabletek można łączyć z maściami?
Stosowanie leków przeciwzapalnych w formie tabletek oraz maści jest częstą praktyką w leczeniu dolegliwości mięśni i stawów....
Jakie leki można stosować przy zapaleniu stawów?
Zapalenie stawów to dolegliwość, która potrafi skutecznie uprzykrzyć codzienne życie. Ból, obrzęk czy trudności w poruszaniu...
Bóle mięśni – przyczyny i metody leczenia
Ból mięśni to często spotykana dolegliwość, na którą skarżą się osoby w różnym wieku. Niekiedy wynika z nadmiernego...
Kiedy najlepiej brać kolagen na stawy?
Codzienne obciążenia, intensywne treningi czy po prostu upływ czasu mogą osłabiać kondycję naszych stawów. Jeśli odczuwasz...
Kiedy wybrać chłodzący żel na bóle mięśni, a kiedy rozgrzewający?
Bóle mięśni i stawów to częsty problem, z którym mierzą się zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i te prowadzące mniej...
Czy leki przeciwzapalne mogą być stosowane w ciąży?
Ciąża to szczególny czas, w którym kobiety zwracają szczególną uwagę na swoje zdrowie i bezpieczeństwo rozwijającego się...
Czy balsamy na bazie olejków eterycznych skutecznie łagodzą bóle mięśniowe?
Bóle mięśniowe mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, niezależnie od tego, czy wynikają z intensywnego wysiłku, stresu, czy...
Staw kolanowy – jak go skutecznie wzmocnić?
Staw kolanowy odgrywa niezwykle istotną rolę w naszym ciele. Łączy bowiem udo z podudziem, zapewniając szeroki wachlarz ruchów....