Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Proficar 75 mg, 60 tabletek

Cena: 5,19 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.3 (86%)
Na podstawie: 8 ocen

Produkty powiązane

Substancja czynna leku Proficar, kwas acetylosalicylowy, hamuje agregację płytek krwi.

POJEMNOŚĆ: 60 tabletek

DZIAŁANIE:
Jest to lek hamujący agregacje płytek krwi przez co zapobiega powstawaniu niebezpiecznych skrzeplin mogących wywołać zator. Proficar to tabletki dojelitowe z kwasem acetylosalicylowym, popularnie nazywanym aspiryną. Dzięki zastosowaniu tabletki rozkładającej się dopiero w jelitach ryzyko wystąpienia podrażnienia błony śluzowej żołądka jest zminimalizowane przy zachowaniu wysokiej przyswajalności i skuteczności leku.

WSKAZANIA:
Lek Proficar wskazany jest do stosowania w: hamowaniu agregacji płytek krwi: - w chorobie niedokrwiennej serca; - w świeżym zawale serca lub podejrzeniu świeżego zawału serca; - w zapobieganiu powikłaniom zatorowo-zakrzepowym po pomostowaniu aortalno-wieńcowym (CABG), po przezskómej śródnaczyniowej angioplastyce wieńcowej (PTCA); - w zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia (TIA) i niedokrwiennego udam mózgu u pacjentów z TIA; - w zapobieganiu pierwszemu zawałowi serca u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka; - w zapobieganiu zakrzepicy żył głębokich u pacjentów długotrwale unieruchomionych, np. po dużych zabiegach chirurgicznych jako uzupełnienie innych metod profilaktyki.

DAWKOWANIE:
Dawka początkowa, jednorazowa dawka -150 mg na dobę. Dawka podtrzymująca, jednorazowa dawka  - 75 mg. Tabletki należy potykać w całości, me rozgryzać.

SKŁAD:
Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy. Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, talk. Skład otoczki: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), trietylu cytrynian, powidon, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172).

OSTRZEŻENIA:
Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

23225
10 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Tabletki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.