Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Proficar 75 mg, 60 tabletek

4,88 zł
Brutto
Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie

Średnia ocena: 4.3 (86%)
Na podstawie: 8 ocen

Produkty powiązane

Substancja czynna leku Proficar, kwas acetylosalicylowy, hamuje agregację płytek krwi.

POJEMNOŚĆ: 60 tabletek

DZIAŁANIE:
Jest to lek hamujący agregacje płytek krwi przez co zapobiega powstawaniu niebezpiecznych skrzeplin mogących wywołać zator. Proficar to tabletki dojelitowe z kwasem acetylosalicylowym, popularnie nazywanym aspiryną. Dzięki zastosowaniu tabletki rozkładającej się dopiero w jelitach ryzyko wystąpienia podrażnienia błony śluzowej żołądka jest zminimalizowane przy zachowaniu wysokiej przyswajalności i skuteczności leku.

WSKAZANIA:
Lek Proficar wskazany jest do stosowania w: hamowaniu agregacji płytek krwi: - w chorobie niedokrwiennej serca; - w świeżym zawale serca lub podejrzeniu świeżego zawału serca; - w zapobieganiu powikłaniom zatorowo-zakrzepowym po pomostowaniu aortalno-wieńcowym (CABG), po przezskómej śródnaczyniowej angioplastyce wieńcowej (PTCA); - w zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia (TIA) i niedokrwiennego udam mózgu u pacjentów z TIA; - w zapobieganiu pierwszemu zawałowi serca u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka; - w zapobieganiu zakrzepicy żył głębokich u pacjentów długotrwale unieruchomionych, np. po dużych zabiegach chirurgicznych jako uzupełnienie innych metod profilaktyki.

DAWKOWANIE:
Dawka początkowa, jednorazowa dawka -150 mg na dobę. Dawka podtrzymująca, jednorazowa dawka  - 75 mg. Tabletki należy potykać w całości, me rozgryzać.

SKŁAD:
Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy. Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, talk. Skład otoczki: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), trietylu cytrynian, powidon, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172).

OSTRZEŻENIA:
Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

23225
1 Przedmiot

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Tabletki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.