Witaj w Aptece Puls

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy apteką z tradycjami, dbamy o naszych klientów już od 1998 r.
Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Espumisan 40 mg, 100 kapsułek

17,12 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Espumisan to lek na wzdęcia i gazy, który pomaga zwalczać uczucie ciężkości, pełności oraz rozdęcia brzucha. Preparat stosuje się w celu leczenia objawów zaburzeń żołądkowo-jelitowych, powodujących nadmierne gromadzenie się gazów. Lek Espumisan może być również stosowany w przygotowaniu do gastroskopii oraz badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej.

POJEMNOŚĆ:  100 kapsułek

DZIAŁANIE:

Substancją czynną leku na wzdęcia i gazy Espumisan jest symetykon, który jest stabilnym, powierzchniowo czynnym polidimetylosiloksanem. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie. Dzięki temu uwolnione gazy mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit.

WSKAZANIA:

 - leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, np. wzdęcia, - wzmożone powstawanie gazów w okresie pooperacyjnym, - w przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii.

DAWKOWANIE:

Dorośli i młodzież: zalecana dawka to 2 kapsułki, co odpowiada 80 mg symetykonu, 3 do 4 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 14 lat: zalecana dawka to 2 kapsułki, co odpowiada 80 mg symetykonu, 3 do 4 razy na dobę.

W przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii: 2 kapsułki 3 razy na dobę w dzień poprzedzający badanie oraz 2 kapsułki rano, na czczo, w dniu badania.

Espumisan może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku, w razie konieczności, również przed snem. Espumisan należy przyjmować do momentu ustąpienia dolegliwości. W razie konieczności, lek może być podawany przez dłuższy czas, nawet kilka lat.

SKŁAD:

Każda kapsułka zawiera 40 mg symetykonu.

Inne składniki leku: parahydroksybenzoesan metylu, żelatyna, glicerol 85%, żółcień pomarańczowa (E 110), żółcień chinolinowa (E 104).

OSTRZEŻENIA:

Jeśli pojawią się nowe i/lub uporczywe dolegliwości żołądkowo-jelitowe, należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny dolegliwości i ewentualnego zdiagnozowania choroby powodującej takie objawy.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

1066
6 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Kapsułki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Produkty powiązane

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.