Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Espumisan 40 mg, 100 kapsułek, na wzdęcia

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.4 (88%)
Na podstawie: 7 ocen
19,20 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda dostawy:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Espumisan to lek na wzdęcia i gazy, który pomaga zwalczać uczucie ciężkości, pełności oraz rozdęcia brzucha. Preparat stosuje się w celu leczenia objawów zaburzeń żołądkowo-jelitowych, powodujących nadmierne gromadzenie się gazów. Lek Espumisan może być również stosowany w przygotowaniu do gastroskopii oraz badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej.

POJEMNOŚĆ:  100 kapsułek

DZIAŁANIE:

Substancją czynną leku na wzdęcia i gazy Espumisan jest symetykon, który jest stabilnym, powierzchniowo czynnym polidimetylosiloksanem. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie. Dzięki temu uwolnione gazy mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit.

WSKAZANIA:

 - leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, np. wzdęcia, - wzmożone powstawanie gazów w okresie pooperacyjnym, - w przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii.

DAWKOWANIE:

Dorośli i młodzież: zalecana dawka to 2 kapsułki, co odpowiada 80 mg symetykonu, 3 do 4 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 14 lat: zalecana dawka to 2 kapsułki, co odpowiada 80 mg symetykonu, 3 do 4 razy na dobę.

W przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii: 2 kapsułki 3 razy na dobę w dzień poprzedzający badanie oraz 2 kapsułki rano, na czczo, w dniu badania.

Espumisan może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku, w razie konieczności, również przed snem. Espumisan należy przyjmować do momentu ustąpienia dolegliwości. W razie konieczności, lek może być podawany przez dłuższy czas, nawet kilka lat.

SKŁAD:

Każda kapsułka zawiera 40 mg symetykonu.

Inne składniki leku: parahydroksybenzoesan metylu, żelatyna, glicerol 85%, żółcień pomarańczowa (E 110), żółcień chinolinowa (E 104).

OSTRZEŻENIA:

Jeśli pojawią się nowe i/lub uporczywe dolegliwości żołądkowo-jelitowe, należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny dolegliwości i ewentualnego zdiagnozowania choroby powodującej takie objawy.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

1066
40 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Kapsułki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.