- OTC
- 31-01-2027
Ibuprom Max Sprint, Ibuprofen 400 mg, kapsułki miękkie, 40 kapsułek
- 31-05-2026
- OTC
- US PHARMACIA SP. Z O.O.
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
- 31-01-2027
Ibuprom Max Sprint to szybko działający produkt leczniczy o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.
POJEMNOŚĆ: 40 kaps
DZIAŁANIE:
Lek Ibuprom Max Sprint działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo.
WSKAZANIA:
Lek Ibuprom Max Sprint stosuje się w bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego oraz w gorączce:
bóle głowy (m.in. ból napięciowy), migrena z aurą lub bez aury (objawy takie jak: ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk), bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, bóle kostne i stawowe, bolesne miesiączkowanie.
DAWKOWANIE:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: doustnie 1 kapsułka co 4 godziny po posiłkach.
Kapsułkę należy popić płynem.
Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki na dobę.
Nie należy rozgryzać kapsułek.
Osoby w podeszłym wieku: nie jest wymagana modyfikacja dawkowania.
SKŁAD:
Substancją czynną leku jest ibuprofen (Ibuprofenum)
1 tabletka leku zawiera 400 mg ibuprofenu.
Substancje pomocnicze: makrogol 600, potasu wodorotlenek, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona.
OSTRZEŻENIA:
Lek zawiera sorbitol i potas.
Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Lek zawiera 1,14 mmol (44,82 mg) potasu na dawkę, co należy uwzględnić u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość potasu w diecie.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Szczegóły Produktu
Arkusz danych
- Rodzaj
- OTC
- Parametr1
- 30-04-2026
Karta niestandardowa produktu
Więcej o produkcie
Powiązane wpisy
Najlepsze leki przeciwbólowe. TOP 10 – ranking
Ból może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, dlatego ważne jest, aby mieć pod ręką skuteczne leki przeciwbólowe. W...
Jak radzić sobie z bólem gardła?
Ból gardła stanowi niezwykle uciążliwą dolegliwość. Nierzadko zdarza się, że utrudnia mówienie, połykanie pokarmów i spanie....
Ból kręgosłupa i pleców jakie leki przeciwbólowe wybrać?
Ból kręgosłupa i pleców jest jedną z najczęściej dotykających nas przypadłości. Kręgosłup jest odpowiedzialny za prawidłową...
Jakie tabletki na ból głowy wybrać?
Statystyki wskazują na to, że ból głowy stanowi dość powszechny problem. Szacuje się, że dotyka zdecydowaną większość Polaków,...
Rodzaje leków przeciwbólowych
Ból sygnalizuje zagrożenie uszkodzeniem lub uszkodzenie tkanek. Jego umiejscowienie, nasilenie pozwalają ustalić:
Najlepsze leki na bóle kości i stawów. TOP 10 – ranking
Bóle kości i stawów to problem, który może dotknąć każdego z nas w różnym wieku. Niezależnie od tego, czy jest to wynik...
Najlepsze tabletki na ból głowy. TOP 10 – ranking
Ból głowy potrafi skutecznie zepsuć nawet najpiękniejszy dzień. Kiedy ból staje się nie do zniesienia, sięgamy po sprawdzone...
Ból nerek – przyczyny i leczenie
Okolice lędźwiowe stają się mocno wyczuwalne, gdy pojawia się ból nerek. Jego zasięgiem objęta jest też jama brzuszna. Ból...
Jak wybrać najlepsze leki przeciwbólowe?
Ból głowy, mięśni, zęba czy stawów potrafi znacząco obniżyć jakość życia. Utrudnia normalne funkcjonowanie, w tym pracę...
Leki przeciwbólowe dla dzieci - jak bezpiecznie je stosować?
Dzieci podobnie jak dorośli odczuwają ból, który nieleczony może prowadzić do niepożądanych skutków i powikłań. Ból i gorączka...