Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Folik 0,4 mg 60 tabl.

11,12 zł
Brutto
Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie

Średnia ocena: 4.5 (90%)
Na podstawie: 3 ocen

Folik to produkt leczniczy zawierający kwas foliowy, stosowany w niedoborach kwasu foliowego u kobiet przed poczęciem oraz we wczesnym okresie ciąży.

POJEMNOŚĆ:

60 tabletek

DZIAŁANIE:

Kobiety w ciąży i karmiące piersią mają zwiększone zapotrzebowanie na kwas foliowy. Realizacja zwiększonego zapotrzebowania wyłącznie przy pomocy diety jest praktycznie niemożliwa. Niedobory kwasu foliowego w tym okresie mogą prowadzić do powstania wad wrodzonych ośrodkowego układu nerwowego i twarzy u noworodka.

WSKAZANIA:

Zapobieganie niedoborom kwasu foliowego u kobiet przed poczęciem i we wczesnym okresie ciąży, w celu zmniejszenia ryzyka powstawania wad cewy nerwowej u potomstwa.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy przeznaczony do stosowania doustnego.

Kobiety mogące zajść w ciążę: 1 tabletka (0,4 mg kwasu foliowego) raz na dobę co najmniej przez 1 miesiąc przed poczęciem i w pierwszym trymestrze ciąży.

Pokarm nie ma wpływu na wchłanianie leku.

Alkohol może zmniejszać skuteczność leku Folik.

SKŁAD:

Substancją czynną jest: kwas foliowy.

1 tabletka zawiera 0,4 mg kwasu foliowego (Acidum folicum)

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, aromat Maracuja.

OSTRZEŻENIA:

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Folik może wchodzić w interakcje z:

- doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, produktami leczniczymi przeciwgruźliczymi,

- antagonistami kwasu foliowego (sulfonamidy), produktami leczniczymi przeciwnowotworowymi (metotreksat),

- produktami leczniczymi przeciwdrgawkowymi (fenobarbital, fenytoina, prymidon).

WAŻNE INFORMACJE:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Produkt leczniczy Folik może być stosowany w okresie ciąży. Kwas foliowy przenika do mleka kobiecego, nie stwierdzono niekorzystnego wpływu na dzieci karmione mlekiem matki. Produkt leczniczy Folik może być stosowany w okresie laktacji.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st. Celsjusza. 


Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

8173
1 Przedmiot
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Produkty powiązane

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.