Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Vicks SymptoMed 10 saszetek z proszkiem do sporządzenia zawiesiny

16,49 zł
Brutto
Ilość

Obecnie brak na stanie

Średnia ocena: 4.5 (90%)
Na podstawie: 9 ocen

Vicks AntiGrip to produkt leczniczy stosowany w przypadku objawów przeziębienia i grypy. Lek działa na objawy takie jak gorączka, katar, zapchany nos.

POJEMNOŚĆ:  10 saszetek

DZIAŁANIE:

Za działanie leku Vicks Antigrip odpowiadają trzy substancje czynne znajdujące się w jego składzie. Fenylefryna i chlorfenamina skupiają swoje działanie w okół nosa. Fenylefryna obkurcza naczynia w błonie śluzowej, niwelując tym samym obrzęk i ułatwiając przepływ powietrza czyli oddychanie. Chlorfenamina zmniejsza produkcję śluzowej wydzieliny. Działanie leku uzupełnia paracetamol dzięki swoim przeciwgorączkowym i przeciwbólowym właściwościom.

WSKAZANIA:

Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

DAWKOWANIE:

en lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Vicks Antigrip stosuje się doustnie.

Lek do krótkotrwałego stosowania samodzielnie. Jeśli objawy utrzymują się lub nasilają, należy zgłosić się do lekarza.

Zawartość saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej, lecz nie wrzącej wody (najlepiej w połowie szklanki wody). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury odpowiedniej do picia.

Dorośli:

jedna saszetka co 4-6 godzin (cztery do sześciu razy na dobę). Nie należy stosować więcej niż 6 saszetek w ciągu doby.

Pacjenci z z łagodna do umiarkowanej niewydolnością wątroby:

nie należy przyjmować więcej niż 2 g paracetamolu (3 saszetki) na dobę, zachowując minimalnie 8-godzinny odstęp pomiędzy przyjmowanymi dawkami.

SKŁAD:

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), fenylefryny wodorowinian (Phenylephrini hydrogenotartras) i chlorfenaminy maleinian (Chlorphenamini maleas).

1 saszetka zawiera 650 mg paracetamolu, 8,21 mg fenylefryny, 2,8 mg chlorfenaminy.

Substancje pomocnicze: mannitol, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K30, aromat pomarańczowy PHS 132958.

OSTRZEŻENIA:

Lek zawiera paracetamol. Nie należy stosować innych leków zawierających paracetamol. Paracetamol może uszkadzać wątrobę.

W czasie leczenia nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby.

U pacjentów z niedokrwistością, chorobami serca, płuc i zaburzeniami czynności wątroby dozwolone jest stosowanie sporadyczne, należy zasięgnąć porady lekarza przed przyjęciem tego leku.

Pacjenci chorujący na astmę uczuleni na kwas acetylosalicylowy powinni zasięgnąć porady lekarza przed przyjęciem tego leku.

Pacjenci wrażliwi na działanie leków uspokajających oraz pacjenci z padaczką powinni zasięgnąć porady lekarza przed rozpoczęciem stosowania tego leku, ponieważ może dojść u nich do nasilenia objawów choroby oraz wystąpienia interakcji z lekami stosowanymi do leczenia tych chorób.

W przypadku : choroby nerek i płuc, rozrost gruczołu krokowego, cukrzyca, astma oskrzelowa, bardzo wolne bicie serca, hipotonia (zbyt niskie ciśnienie krwi), miażdżyca naczyń mózgowych, zapalenie trzustki, choroba wrzodowa żołądka, zwężenie połączenia odźwiernika i dwunastnicy, choroby tarczycy, niedokrwistość, niedobór dehydrogenazy glukozo6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej należy się skontaktować z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

18926

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Saszetki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.