Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Mucosit, żel do stosowania na dziąsła, 15 g

Cena: 10,86 zł
Brutto
Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie

Średnia ocena: 4.2 (84%)
Na podstawie: 6 ocen

Z tym produktem pacjenci kupili również

MUCOSIT  to produkt leczniczy w postaci żelu do stosowania na dziąsła. MUCOSIT stosuje się jako środek ściągający, przeciwzapalny i przeciwbakteryjny w leczeniu chorób przyzębia oraz stanów zapalnych jamy ustnej.

POJEMNOŚĆ:  15 g

DZIAŁANIE:

Mucosit dzięki złożonemu składowi wykazuje wielokierunkowe działanie:

 • ściągające,
 • przeciwzapalne,
 • przeciwbakteryjne
 • miejscowo znieczulające,
 • przyspieszające ziarninowanie i gojenie się ran.

WSKAZANIA:

Lek do stosowania miejscowego na błony śluzowe jamy ustnej jako środek wspomagający w leczeniu chorób przyzębia oraz stanach zapalnych jamy ustnej (np. odleżyny po protezach zębowych).

W stanach po zabiegach chirurgicznych na przyzębiu można stosować produkt wyłącznie ze wskazań lekarza stomatologa.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

 • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
 • Mucosit należy stosować bezpośrednio po wyszczotkowaniu zębów.
 •  1-2 cm żelu wcierać w dziąsła 2-3 razy dziennie przez 3 minuty za pomocą opuszki palca lub miękkie szczoteczki.
 • Żel można nakładać także za pomocą patyczków higienicznych.

SKŁAD:

Substancjami czynnymi leku są wyciąg gęste z koszyczka rumianku, koszyczka nagietka, liścia podbiału, kory dębu, liścia szałwii, ziela tymianku, olejki eteryczne (miętowy i rumiankowy), alantoina.

100 g żelu zawiera:

Składnik

Ilość

Extractum spissum (6-12:1) ex: Matricariae anthodio 2,0 cz., Calendulae anthodio 0,5 cz., Farfarae folio 1,4 cz., Quercus cortice 3,0 cz., Salviae folio 2,0 cz., Thymi herba 1,0 cz, (ekstrahenty: metanol 90 % [v/v], woda)

10,0 g

Allantoinum

0,1 g

Matricariae aetheroleum

0,3 g

Menthae piperitae aetheroleum

0,3 g

Substancje pomocnicze: lidokainy chlorowodorek, sodu benzoesan E211, karbomer, sodu wodorotlenek, bronopol, etylu parahydroksybenzoesan E214, woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA:

Kiedy nie stosować leku Mucosit:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek ze składników tego leku,
 • w przypadku gdy stwierdzono nadwrażliwość na rośliny z rodziny Asteraceae (dawniej Compositae np. rumianek) lub Lamiaceae (dawniej Labiatae),
 • jeśli pacjent ma uczulenie na amidowe środki znieczulające miejscowo np. lidokainę.

Jak każdy lek, Mucosit może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Użycie miejscowe preparatów z lidokainą może powodować sporadycznie wystąpienie reakcji uczuleniowej, rzadko wstrząs anafilaktyczny. Reakcja alergiczna może być też spowodowana obecnością innych składników produktu, takich jak np. olejek eteryczny rumiankowy, olejek eteryczny miętowy.

W trakcie kuracji mogą wystąpić przejściowe zaburzenia smaku oraz drętwienie języka. W przypadku wystąpienia łagodnych reakcji alergicznych objawiających się bólem oraz zawrotami głowy należy zaprzestać stosowania żelu.

 • U osób z alergią na pyłki brzozy lub na seler zwyczajny może wystąpić nadwrażliwość krzyżowa na tymianek. W takim przypadku nic należy stosować leku Mucosit.
 • Produkt zawiera etylu parahydroksybenzoesan i może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Lek zawiera także bronopol. co może wywołać u osób wrażliwych miejscowe podrażnienie skóry (zapalenie skóry kontaktowe). Ponadto zawarty w składzie leku benzoesan sodu może spowodować niewielkiego stopnia podrażnienie skóry, oczu i błon śluzowych.
 • Ze względu na obecność lidokainy produkt może wywołać reakcję uczuleniową.
 • W przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości należy zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem.

Nie zaleca się stosowania innych leków miejscowo znieczulających. Z uwagi na możliwość wystąpienia interakcji z preparatami przeciwzakrzepowymi np. warfaryną i innymi antykoagulantami nie zaleca się równoczesnego stosowania tych leków

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania nie stosować leku w czasie ciąży i karmienia piersią.

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

6880
1 Przedmiot

Arkusz danych

Rodzaj
Lek ziołowy
Postać
Żel
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.