Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Maxipulmon syrop 3 mg/ml 120 ml (butelka)

16,23 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.7 (94%)
Na podstawie: 8 ocen

Produkty powiązane

Podwójna moc – potrójna korzyść. Przyjmowanie leków nie należy do przyjemności, szczególnie nie lubią przyjmować ich dzieci. W trosce o komfort najmłodszych, syrop Maxipulmon zawiera podwójnie skoncentrowaną dawkę* substancji czynnej o działaniu przeciwkaszlowym (Butamirati citras) – aż 3 mg w 1 ml, co pozwala na podanie dwukrotnie mniejszej ilości syropu* – w przypadku dzieci do 6 roku życia to jednorazowo zaledwie 2,5 ml. Pociąga to za sobą kolejne korzyści – jedno opakowanie syropu wystarcza na długo, a koszt dziennej dawki jest przyjazny dla kieszeni. Dodatkowo, syrop Maxipulmon ma pyszny, malinowo-waniliowy smak.

POJEMNOŚĆ:  120 ml.

DZIAŁANIE:

Nie wywołuje przyzwyczajenia ani uzależnienia, jest dobrze tolerowany, szybko się wchłania. Maksymalny czas trwania leczenia syropem Maxipulmon bez zalecenia lekarza wynosi 1 tydzień. Gdy kaszel utrzymuje się dłużej, należy skontaktować się z lekarzem.

DAWKOWANIE:

Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 2,5 ml syropu 3 razy na dobę

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 5 ml syropu 3 razy na dobę

Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 7,5 ml syropu 3 razy na dobę

Dorośli: 7,5 ml syropu 4 razy na dobę

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 1 ml syropu zawiera 3 mg butamiratu cytrynianu. Pozostałe składniki to: sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), sukraloza (E 955), sodu chlorek, kwas benzoesowy (E 210), glicerol (E 422), sodu wodorotlenek, aromat malinowy AR 0320 (Himbeere fl. (mieszanina substancji aromatycznych i rozpuszczalnika), 3-cis-hexenol, glikol 1,2-propylenowy, wanilina), aromat waniliowy AR 0345 (dwuacetyl, etylu maślan, wanilina, glikol 1,2-propylenowy, woda), woda oczyszczona. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

OSTRZEŻENIA:

Kiedy nie przyjmować leku Maxipulmon: jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6); w pierwszym trymestrze ciąży (patrz punkt „Ciąża i karmienie piersią”). Ostrzeżenia i środki ostrożności Ze względu na hamowanie odruchu kaszlu przez butamiratu cytrynian, należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych (patrz punkt „lek Maxipulmon a inne leki”). Dzieci Leku Maxipulmon nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat. Lek Maxipulmon a inne leki Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych, ponieważ może to prowadzić do zalegania wydzieliny w drogach oddechowych, co zwiększa ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych. Ciąża i karmienie piersią Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ciąża Nie wolno stosować leku Maxipulmon w pierwszym trymestrze ciąży. Lek nie powinien być stosowany w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Karmienie piersią Lek nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn Lek Maxipulmon może powodować senność. W związku z tym należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Dzieci stosujące lek powinny unikać jazdy na rowerze i hulajnodze. Maxipulmon zawiera glikol propylenowy, sorbitol, sód i kwas benzoesowy Glikol propylenowy Lek zawiera 2,18 mg glikolu propylenowego w każdym ml syropu. Sorbitol Lek zawiera 406 mg sorbitolu w każdym ml syropu. Wartość kaloryczna 2,6 kcal/g sorbitolu. Sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta (lub jego dziecka) nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej u pacjenta dziedziczną nietolerancję fruktozy, rzadką chorobę genetyczną, w której organizm pacjenta nie rozkłada fruktozy, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku lub podaniem go dziecku. Sorbitol może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Sód Lek zawiera 6,21 mg sodu (głównego składnika soli kuchennej) w każdym ml syropu. Odpowiada to 0,31% maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie u osób dorosłych. Kwas benzoesowy Lek zawiera 0,58 mg kwasu benzoesowego w każdym ml syropu. Kwas benzoesowy może powodować miejscowe podrażnienie.

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

23273
3 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Syrop
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.