Witaj w Aptece Puls

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy apteką z tradycjami, dbamy o naszych klientów już od 1998 r.
Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Maxipulmon syrop 3 mg/ml 120 ml (butelka)

10,66 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.7 (94%)
Na podstawie: 8 ocen

Podwójna moc – potrójna korzyść. Przyjmowanie leków nie należy do przyjemności, szczególnie nie lubią przyjmować ich dzieci. W trosce o komfort najmłodszych, syrop Maxipulmon zawiera podwójnie skoncentrowaną dawkę* substancji czynnej o działaniu przeciwkaszlowym (Butamirati citras) – aż 3 mg w 1 ml, co pozwala na podanie dwukrotnie mniejszej ilości syropu* – w przypadku dzieci do 6 roku życia to jednorazowo zaledwie 2,5 ml. Pociąga to za sobą kolejne korzyści – jedno opakowanie syropu wystarcza na długo, a koszt dziennej dawki jest przyjazny dla kieszeni. Dodatkowo, syrop Maxipulmon ma pyszny, malinowo-waniliowy smak.

POJEMNOŚĆ:  120 ml.

DZIAŁANIE:

Nie wywołuje przyzwyczajenia ani uzależnienia, jest dobrze tolerowany, szybko się wchłania. Maksymalny czas trwania leczenia syropem Maxipulmon bez zalecenia lekarza wynosi 1 tydzień. Gdy kaszel utrzymuje się dłużej, należy skontaktować się z lekarzem.

DAWKOWANIE:

Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 2,5 ml syropu 3 razy na dobę

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 5 ml syropu 3 razy na dobę

Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 7,5 ml syropu 3 razy na dobę

Dorośli: 7,5 ml syropu 4 razy na dobę

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 1 ml syropu zawiera 3 mg butamiratu cytrynianu. Pozostałe składniki to: sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), sukraloza (E 955), sodu chlorek, kwas benzoesowy (E 210), glicerol (E 422), sodu wodorotlenek, aromat malinowy AR 0320 (Himbeere fl. (mieszanina substancji aromatycznych i rozpuszczalnika), 3-cis-hexenol, glikol 1,2-propylenowy, wanilina), aromat waniliowy AR 0345 (dwuacetyl, etylu maślan, wanilina, glikol 1,2-propylenowy, woda), woda oczyszczona. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

OSTRZEŻENIA:

Kiedy nie przyjmować leku Maxipulmon: jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6); w pierwszym trymestrze ciąży (patrz punkt „Ciąża i karmienie piersią”). Ostrzeżenia i środki ostrożności Ze względu na hamowanie odruchu kaszlu przez butamiratu cytrynian, należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych (patrz punkt „lek Maxipulmon a inne leki”). Dzieci Leku Maxipulmon nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat. Lek Maxipulmon a inne leki Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Należy unikać jednoczesnego podawania leków wykrztuśnych, ponieważ może to prowadzić do zalegania wydzieliny w drogach oddechowych, co zwiększa ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych. Ciąża i karmienie piersią Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ciąża Nie wolno stosować leku Maxipulmon w pierwszym trymestrze ciąży. Lek nie powinien być stosowany w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Karmienie piersią Lek nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn Lek Maxipulmon może powodować senność. W związku z tym należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Dzieci stosujące lek powinny unikać jazdy na rowerze i hulajnodze. Maxipulmon zawiera glikol propylenowy, sorbitol, sód i kwas benzoesowy Glikol propylenowy Lek zawiera 2,18 mg glikolu propylenowego w każdym ml syropu. Sorbitol Lek zawiera 406 mg sorbitolu w każdym ml syropu. Wartość kaloryczna 2,6 kcal/g sorbitolu. Sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta (lub jego dziecka) nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej u pacjenta dziedziczną nietolerancję fruktozy, rzadką chorobę genetyczną, w której organizm pacjenta nie rozkłada fruktozy, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku lub podaniem go dziecku. Sorbitol może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Sód Lek zawiera 6,21 mg sodu (głównego składnika soli kuchennej) w każdym ml syropu. Odpowiada to 0,31% maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie u osób dorosłych. Kwas benzoesowy Lek zawiera 0,58 mg kwasu benzoesowego w każdym ml syropu. Kwas benzoesowy może powodować miejscowe podrażnienie.

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

23273
17 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Syrop
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Produkty powiązane

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.