Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Witamina E / Vitaminum E Hasco, krople doustne 10 ml

6,57 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.6 (92%)
Na podstawie: 5 ocen

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Preparat z witaminą E stosowany jest w profilaktyce i leczeniu stanów jej niedoboru.

POJEMNOŚĆ:  10 ml

DZIAŁANIE:

Witamina E jest jednym z niezbędnych składników odżywczych, jednak jej rola nadal nie jest dokładnie poznana. Razem z katalazą, dysmutazą nadtlenkową, peroksydazą glutationową oraz selenem wchodzi w skład systemu zabezpieczającego komórkę przed działaniem wolnych rodników tlenowych. Chroni wielonienasycone kwasy tłuszczowe w błonach i innych strukturach komórki, stabilizuje błony komórek i organelli komórkowych, zapobiega hemolizie czerwonych krwinek.

WSKAZANIA:
Lek stosuje się w leczeniu i profilaktyce niedoboru witaminy E spowodowanego długotrwałym nieprawidłowym odżywianiem oraz zaburzeniami przemiany.

DAWKOWANIE:
O ile lekarz nie zaleci inaczej zwykle stosuje się:
zapobiegawczo: - noworodki, niemowlęta i dzieci w wieku do 6 lat: 10 mg (1 kropla) na dobę; dzieci od 7 do 15 lat: 20 mg (2 krople) na dobę; młodzież i dorośli: 30 mg (3 krople) na dobę.
leczniczo:
- mukowiscydoza : noworodki i niemowlęta (do 1 roku życia): 50 mg (5 kropli) na dobę; - dzieci powyżej 1 roku życia: 100 mg (10 kropli) na dobę; - młodzież i dorośli: 100 do 200 mg (10 do 20 kropli) na dobę;
- abetalipoproteinemia: - dzieci i dorośli: 50 do 100 mg/kg m.c (5 do 10 kropli/kg m.c) na dobę.

SKŁAD:
Substancją czynną leku jest witamina E. 1 ml leku (około 30 kropli) zawiera 300 mg all-rac-α-tokoferylu octanu (witaminy E). 1 kropla leku zawiera ok. 10 mg all-rac-α-tokoferylu octanu (witaminy E). Pozostała substancja pomocnicza to: olej arachidowy oczyszczony.

OSTRZEŻENIA:
Lek Vitaminum E Hasco zawiera olej arachidowy (olej z orzeszków ziemnych). Jeśli u pacjenta występuje uczulenie na orzeszki ziemne lub soję nie należy stosować tego leku.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

14059
3 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Krople
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.