Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Witamina E / Vitaminum E Hasco, krople doustne 10 ml

5,57 zł
Brutto
Ilość

Obecnie brak na stanie

Średnia ocena: 4.6 (92%)
Na podstawie: 5 ocen

Produkty powiązane

Preparat z witaminą E stosowany jest w profilaktyce i leczeniu stanów jej niedoboru.

POJEMNOŚĆ:  10 ml

DZIAŁANIE:

Witamina E jest jednym z niezbędnych składników odżywczych, jednak jej rola nadal nie jest dokładnie poznana. Razem z katalazą, dysmutazą nadtlenkową, peroksydazą glutationową oraz selenem wchodzi w skład systemu zabezpieczającego komórkę przed działaniem wolnych rodników tlenowych. Chroni wielonienasycone kwasy tłuszczowe w błonach i innych strukturach komórki, stabilizuje błony komórek i organelli komórkowych, zapobiega hemolizie czerwonych krwinek.

WSKAZANIA:
Lek stosuje się w leczeniu i profilaktyce niedoboru witaminy E spowodowanego długotrwałym nieprawidłowym odżywianiem oraz zaburzeniami przemiany.

DAWKOWANIE:
O ile lekarz nie zaleci inaczej zwykle stosuje się:
zapobiegawczo: - noworodki, niemowlęta i dzieci w wieku do 6 lat: 10 mg (1 kropla) na dobę; dzieci od 7 do 15 lat: 20 mg (2 krople) na dobę; młodzież i dorośli: 30 mg (3 krople) na dobę.
leczniczo:
- mukowiscydoza : noworodki i niemowlęta (do 1 roku życia): 50 mg (5 kropli) na dobę; - dzieci powyżej 1 roku życia: 100 mg (10 kropli) na dobę; - młodzież i dorośli: 100 do 200 mg (10 do 20 kropli) na dobę;
- abetalipoproteinemia: - dzieci i dorośli: 50 do 100 mg/kg m.c (5 do 10 kropli/kg m.c) na dobę.

SKŁAD:
Substancją czynną leku jest witamina E. 1 ml leku (około 30 kropli) zawiera 300 mg all-rac-α-tokoferylu octanu (witaminy E). 1 kropla leku zawiera ok. 10 mg all-rac-α-tokoferylu octanu (witaminy E). Pozostała substancja pomocnicza to: olej arachidowy oczyszczony.

OSTRZEŻENIA:
Lek Vitaminum E Hasco zawiera olej arachidowy (olej z orzeszków ziemnych). Jeśli u pacjenta występuje uczulenie na orzeszki ziemne lub soję nie należy stosować tego leku.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

14059

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Krople
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.