Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Ibument, żel, 100 g Ibuprofen + lewomentol

15,19 zł
Brutto
Ilość

Obecnie brak na stanie

Średnia ocena: 4.6 (92%)
Na podstawie: 10 ocen

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Ibument Żel to lek o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, który zawiera w swym składzie substancje czynne ibuprofen (50 mg w 1 g żelu) i lewomentol (30 mg w 1 g żelu).

POJEMNOŚĆ:  100 g

DZIAŁANIE:
Przeciwbólowe, przeciwzapalne. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które zmniejszają stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzą ból i zmniejszają obrzęk. Lewomentol działa miejscowo znieczulająco, powoduje również miejscowe przekrwienie tkanek. Skojarzone działanie obu składników powoduje, że po naniesieniu na skórę żelu następuje bardzo szybkie uśmierzenie bólu, utrzymujące się przez kilka godzin.

WSKAZANIA:
Leczenie bólu i obrzęków wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręceń stawów), kontuzji sportowych. Tylko po konsultacji z lekarzem może być stosowana również w leczeniu: bólów reumatycznych, w tym bólu stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi; bólu pleców, lumbago, bólów mięśniowych, bólów w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach.

DAWKOWANIE:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: żel nałożyć na bolące miejsca i delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia leku. Należy jednorazowo stosować 1 do 4cm żelu. W razie konieczności powtarzać, maksymalnie do 3 razy na dobę. Nie stosować częściej niż co 4 godziny. Miejsc nałożenia żelu nie należy przykrywać opatrunkami, takimi jak bandaże czy plastry. Maksymalny czas trwania leczenia to 2 tygodnie.

SKŁAD:
1 gram żelu zawiera: substancje czynne: 50mg ibuprofenu, 30mg lewomentolu oraz substancje pomocnicze: etanol 96%, karbomer 980, glikol propylenowy, diizopropanolamina 85%, woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA: 
Żel nie powinien być stosowany na błony śluzowe, na uszkodzoną lub zmienioną zapalnie skórę, na okolice oczu. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat. Ibument należy stosować ostrożnie u kobiet w ciąży ze względu na możliwość opóźnienia wystąpienia spontanicznej akcji porodowej i wydłużenia czasu trwania porodu. Ibument należy stosować ostrożnie u kobiet w czasie karmienia piersią.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

23633

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Żel
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.