Wągry- jak z nimi walczyć?


Pojawiające się zaskórniki i wągry to częsty problem. Zamiast samodzielnego usuwania, które może zniszczyć naskórek, mamy kilka sposobów, które pozwolą Ci się ich skutecznie pozbyć i zapobiec ponownemu powstawaniu.

 

Wągry-skąd się biorą ?

Gdy w porach występuję nadmiar sebum, pojawiają się zaskórniki. W kontakcie z powietrzem, utlenia się, ciemnieje i zamienia w czarną kropkę tzw. wągra. U osób które mają tłustą skórę, występują one najczęściej. Jednak w przypadku skóry mieszanej, czy suchej również mogą wystąpić. Niewłaściwa pielęgnacja, może spowodować,że skóra w naturalny sposób produkuje więcej sebum.

Wągry jak się pozbyć – domowe sposoby

Czasami wystarczy kilka prostych sposobów, aby usunąć z twarzy szpecące wągry! Jednym z nich jest parówka na twarz.

Napełnij miskę wrzątkiem, przykryj głowę ręcznikiem i przez kilka minut trzymaj twarz pod parą- rozszerzone pory ułatwiają usunięcie zaskórników. Palce owiń chusteczkami higienicznymi, aby je wygnieść, a następnie zdezynfekuj skórę. To jeden z najpopularniejszym domowych sposobów na pozbycie się wągrów. 

Drugim domowym sposobem na pozbycie się wągrów jest maseczka z sody 

W misce wymieszaj:

  • 1 łyżeczkę sody
  • 1 łyżeczkę wody

Taka papkę nakładamy na miejsca, w których występują wągry. Po 15 minutach zmywamy ciepłą wodą. Warto zmyć maskę kolistymi ruchami, co dodatkowo zadziała na skórę jako peeling. Ale jeżeli masz wrażliwą skórę – to uważaj, ponieważ może podrażnić ! Soda to naprawdę skuteczny sposób na pozbycie się wągrów !

Kolejny sposób na pozbycie się wągrów  

Jeżeli pragniesz mieć piękną, zdrową i pełną blasku cerę myj codziennie twarz delikatnymi produktami, które będą dostosowane do Twojego typu skóry. Znajdź chwilę dla siebie i regularnie stosuj delikatny peeling, który usunie nadmiar sebum oraz martwe komórki zatykające pory ! Dodatkowo pamiętaj o stosowaniu maseczek.

Pamiętaj o demakijażu przed snem- zawsze ! Pianki i żele oczyszczające skórę. Jeżeli jednak Twoja skóra jest wrażliwa lepsze będą mleczka. Latem unikaj zbyt długiego przebywania na słońcu, szczególnie w najgorętsze części dnia między godziną 11:00-15:00. Szukaj cienia, kiedy tylko możesz – chroń twarz za pomocą kapelusza z szerokim rondem, dodatkowo pamiętaj o filtrach przeciwsłonecznych dostosowanych do  Twojego rodzaju skóry.

Pozbądź się złego nawyku wyciskania wągrów i pryszczy ! 

Jeżeli jednak wyżej wymienione domowe sposoby na pozbycie się wągrów nie pomogą – to nie wolno robić nic na własną rękę, ponieważ mogą powstać blizny. Zwróć się do dermatologa – zaleci on odpowiednie leczenie i pielęgnację dopasowaną indywidualnie do Twojego rodzaju skóry.