Opalenizna-Jak ją utrzymać ?


Wakacje to czas kiedy w końcu możemy doczekać się pięknej opalenizny.Trwałość opalenizny zależy od procesu wytwarzania melaniny w skórze, czyli barwnika, który ją brązowi. Co zrobić by złoty odcień skóry towarzyszył Ci dłużej? Wiadomo, że słońce niszczy skórę, więc lepiej nie wystawiać jej na wielogodzinne działanie promieni UV. Są jednak sposoby na przedłużenie opalenizny po powrocie z wakacji. Czy znasz je wszystkie?

 

Opalenizna jak ją utrzymać

 

 

1. Utrzymanie opalenizny a peeling ciała

Zanim postanowimy wyjść na słońce, to dobrym rozwiązaniem będzie peeling całego ciała, tak aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka.  Zarówno przed i po opalaniu peeling jest wskazany.  Nie bój się, że przez to ściągniesz z siebie opaleniznę ! Jest ona zakorzeniona głębiej w skórze, a nie w naskórku.  Tak więc peeling pomoże Ci tylko usunąć przesuszone skórki.

2. Nawilżanie skóry a utrzymanie opalenizny

Z całego procesu utrzymania opalenizny to ono jest najważniejsze. Zarówno nawilżanie od wewnątrz poprzez picie dużej ilości wody jak i zarówno natłuszczanie jej poprzez stosowanie balsamów po opalaniu. W ten sposób nie pozwolimy uciekać wodzie z uszkodzonego przez słońce naskórka.

Warto stosować kosmetyki, które zawierają np.:

  • aloes
  • masło she
  • olej kokosowy
  • masło kakaowe

Utrzymanie opalenizny a nawilżanie skóry

3. Stosowanie samoopalaczy a utrzymanie opalenizny

Aplikacja samoopalacza utrzymuje się na naszej skórze kilka dni.  To co sprawia nam najczęściej problem przy jego aplikacji to równomierne jego nałożenie.  Pomoże Ci w tym zrobienie porządnego peelingu całego ciała.

Dla podtrzymania opalenizny można również stosować balsam przedłużający opaleniznę.

Stosowanie samoopalaczy a utrzymanie opalenizny

 

 4.Utrzymanie opalenizny a suplementy diety

W utrzymaniu opalenizny mogą Ci pomóc również suplementy diety, które zawierają Wit A, która potrzebuję również towarzystwa tłuszczy, aby dobrze wchłonąć się w organizmie. Dlatego dieta, która zawiera tłuszcze omega-3 będzie jak najbardziej wskazana.

Elementem diety, który może pomóc nam utrzymać opaleniznę jest beta-karoten, czyli nic innego jak prowitamina A. Jej źródłem są:

  • Marchew
  • Czerwone oraz żółte warzywa
  • Zielone warzywa liściaste
  • Brzoskwinie, morele Utrzymanie opalenizny a suplementy diety
    Jeżeli chcemy utrzymać piękną, złotą opaleniznę to ostatnim z warunków jakie musimy spełnić jest rezygnacja z gorących kąpieli. Postaw na chłodne prysznice, ponieważ gorące kąpiele bardzo wysuszają naszą skórę. Pamiętaj aby do mycia wybierać żele oraz olejki o działaniu nawilżającym, a po kąpieli od razu zastosować balsam.