Odchudzanie- co warto wiedzieć?

Wielu osobom odchudzanie kojarzy się z czymś nieprzyjemnym. Dietę postrzegają jako karę, a trzeba podejść do tego troszeczkę inaczej. Wybierając zdrową, zbilansowaną dietę zyskujesz same korzyści! Lepsze samopoczucie, nowe ciało, pewność siebie a co najważniejsze zdrowie !

 

 

 

Odchudzanie-co jeść?

W odchudzaniu najważniejsze jest dostarczenie wartościowych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Ich zaburzenie może spowodować zahamowanie różnych procesów w organizmie.

Drastyczne zmniejszenie ilości kalorii spowoduje to, że Twój organizm zacznie magazynować wszystko co jesz w postaci tkani tłuszczowej.

Pełne dobrych kalorii posiłki dają Ci dużo energii, a także podkręcają Twój metabolizm. To dzięki nim chudniesz !

 

Zdrowe zamienniki i ich przykłady: 

 

  • Zamiast margaryny-masło klarowane lub kokosowy olej
  • Zamiast soli- zioła oraz przyprawy
  • Zamiast chipsów-warzywa pokrojone w słupki z ziołowym dipem
  • Zamiast sklepowych słodyczy- domowe wypieki bez cukru

 

Dobra dieta powinna być dopasowana do Ciebie, nie tylko pod względem kalorii ale również pod względem potraw jakie lubisz. Dzięki temu Twoje dieta będzie skuteczna ale co najważniejsze przyjemna.

Odchudzanie- jak zacząć?

Na początku pamiętaj, że robisz to dla siebie. Nawet jeżeli do diety i treningów namawia Cię przyjaciółka bądź inna bliska osoba to wiedz, że Ty zyskasz na tym najbardziej!

Żeby zacząć ćwiczyć nie potrzebujesz karnetu na siłownie oraz profesjonalnego sprzętu. Trening możesz zrobić wszędzie i o każdej porze- w domu, na dworze   gdzie tylko chcesz.  Wybierz dla siebie takie ćwiczenia, które najlepiej będą odpowiadać Twoim potrzebom.

Trening czy dieta?

Dieta to podstawa jeżeli marzysz o pięknej, zgrabnej sylwetce a treningi są jej idealnym uzupełnieniem. Jeżeli chcesz cieszyć się zdrowiem i zrzucić zbędne kilogramy, to w pierwszej kolejności zadbaj o właściwy sposób żywienia. Dieta nie może być chwilowym kaprysem, tylko zmianą nawyków żywieniowych. To jedyny sposób, żebyś mógł cieszyć się uzyskanymi efektami na stałe.

Dieta odchudzająca to nie tymczasowe rozwiązanie, to stała zmiana nawyków żywieniowych gwarantuje utrzymanie Ci wymarzonej sylwetki.