Jak walczyć z cellulitem ?

Cellulit to zmora kobiet na całym świecie. W zimę możemy go ukryć pod ubraniami, niestety latem wstydzimy pokazać się na plaży w bikini…

Rozwojowi cellulitu sprzyja siedzący tryb życia, złe nawyki żywieniowe  oraz brak ruchu. Jak zatem możemy walczyć z cellulitem?

 

  1. Ważne są regularne ćwiczenia !

Powstawaniu cellulitu sprzyja nadwaga. Dlatego tak bardzo ważne są regularne ćwiczenia. Może to być bieganie, fitness czy pływanie tak naprawdę każdy rodzaj aktywności fizycznej jest wskazany. Najważniejsze aby nasze ćwiczenia odbywały się regularnie. 

2. Masowanie cellulitu

Stymuluje ono krążenie krwi i płynów, co doprowadza do zerwania tkanek tłuszczowych.Najlepiej aby masaż wykonywany był  produktami, które w swoim składzie zawierają koffeine oraz bluszcz i cekropie.Masaż powinien być wykonywany raz dziennie przez 5 minut- ważna jest systematyczność. Najlepiej wykonać go masażerem.  Daje on bardzo fajne efekty, wysmukla niektóre części ciała i pozbywa się pomarańczowej skórki.

 

3. Dieta

Bardzo ważna w walce z cellulitem jest dieta. Dlatego powinniśmy spożywać dużo błonnika oraz pełnoziarnistych produktów. Wskazane są również warzywa  i owoce, ponieważ przyczyniają się one do usuwania toksyn z organizmu a tym samym zapobiegają grudkowości skóry. Do antycelulitowych produktów zaliczamy również brokuły , szparagi i egzotyczne owoce tj.: grejpfruty, cytryny i ananasy. Należy pamiętać aby z diety wykluczyć produkty tłuste, smażone oraz słodycze. Należy odpuścić sobie również  napoje, które odwadniają nasz organizm tj.: kawa, alkohol.

4. Pj dużo wody

Jeżeli zwiększysz spożycie wody , twoje ciało zacznie szybciej pozbywać się nadmiaru tłuszczu -w tym tłuszczu w postaci cellulitu. Brak wody doprowadza do zaburzeń wymiany płynów, co powoduje magazynowanie wody i powstanie skórki pomarańczowej.

5. Obcisłe ubrania

Nie noś obcisłych ubrań , ponieważ utrudniają one krążenie krwi a to  może powodować pojawienie się cellulitu.