Jak pielęgnować skórę niemowląt?

Skóra niemowlęcia wymaga szczególnej pielęgnacji, a to wszystko dlatego, że sama nie potrafi chronić się tak jak skóra dorosłego człowieka, ponieważ nie jest jeszcze do końca rozwinięta. Dlatego do pielęgnacji skóry niemowląt zalecane są dermokosmetyki  hipoalergiczne.

Pielęgnacja skóry niemowląt

Co powinny zawierać dermokosmetyki dla niemowląt?

Skóra niemowlęcia jest bardzo cienka i delikatna. Wymaga ona szczególnej troski.Pomóc w tej pielęgnacji mogą odpowiednio dobrane dermokosmetyki. Produkty takie powinny ochraniać naskórek przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dermokosmetyki powinny uzupełniać warstwę hydrolipidową skóry. Przede wszystkim bardzo ważne jest żeby były hipoalergiczne i nie zawierały żadnych sztucznych barwników, które mogłyby podrażniać skórę. Dermokosmetyki powinny zawierać zatem emolienty: masło shea, gliceryne czy pantenol.

Jak przygotować kąpiel niemowlaka?

Niemowlę najlepiej kąpać codziennie. Jest to szczególnie ważne w upalne dni.  Kąpiel przygotuj w wanience, napełnij ją wodą na tyle aby przykryła ona nasze niemowlę w połowie. Najważniejsze w całej kąpieli jest to aby podtrzymywać lewą ręką głowę oraz kark dziecka, tak aby było bezpieczne podczas kąpieli oraz nie zachłysnęło się wodą. Najlepiej aby woda była w temperaturze 33-34 stopnie. Unikaj gąbek lub innych podobnych rzeczy, ponieważ mogą na nich gromadzić się grzyby!

Po kąpieli otul niemowlę, delikatnie wytrzyj jego skórę tak aby jej nie podrażnić !

Następnym krokiem jest użycie oliwki lub balsamu po kąpieli.Dzięki temu skóra naszego maluszka zostanie odpowiednio nawilżona.

Balsam lub oliwkę stosuj każdego dnia.

Kąpiel niemowlęcia

Jak zapobiegać odparzeniom pieluszkowym?

  • Bardzo często zmieniaj pieluchę
  • Stosuj balsamy oraz kremy na skórę krocza i pupy
  • Daj odetchnąć skórze dziecka 15 min bez pieluchy
  • Stosuj dobre pieluchy, które zapewniają skórze dostęp powietrza

Jakie ubranka dla dzieci wybrać?

Należy pamiętać o tym,że małe dziecko szybciej się przegrzewa. Wpływa to bardzo niekorzystnie na kondycję skóry, ponieważ narusza jej naturalną ochronną warstwę lipidową.

Staraj się dostosować ubranka do pogody.

Dzięki tym prostym zasadom unikniesz podrażnień skóry u swojego maluszka.