Jak dbać o rzęsy ?


Piękne, długie i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety- w końcu to one jako pierwsze przyciągają uwagę, gdy ktoś na nas patrzy.

Mamy dla was kilka sprawdzonych tricków, które pomogą spełnić wam marzenie o pięknych rzęsach.

 

  1. Zawsze zmywaj makijaż przed snem !

Jest jedną z najważniejszych zasad, które musisz przestrzegać jeżeli marzysz o długich i gęstych rzęsach. Każda z nas czasami zapomina o demakijażu oczu- niestety to bardzo je osłabia i sprawia, że zaczynają wypadać.

2. Daj swoim rzęsom czasami dzień odpoczynku

Codzienny makijaż bardzo je osłabia , dlatego w miarę możliwości postaraj się raz w tygodniu dać im jeden dzień odpoczynku od mascary i eyelinera.

3.Rozczesywanie

Nie tylko włosy tego potrzebują, nasze rzęsy również. Użyj do tego starego, czystego pędzelka od mascary. Dzięki temu rozdzielisz włoski i sprawisz, że po pomalowaniu będą wyglądały na gęstsze.

4. Uważaj z zalotką

Zalotka chodź daje super efekty to nadłamuje włoski, bardzo je osłabia i sprawia, że wypadają w dużych ilościach . Dlatego stosuj ją rzadko i rób to bardzo delikatnie !

5. Stosuj odżywki na noc, zwracaj uwagę na ich skład. Najcenniejsze są:

  • Keratyna – jest elementem budulcowym włosa -nadaje rzęsom blask oraz sprężystość, a do tego wzmacnia jego włókna
  • Prowitamina B5 – wzmacnia rzęsy a do tego sprawia, że są bardziej elastyczne oraz lśniące . Wspomaga ich wzrost i poprawia strukturę
  • Bimatoporost- uważa się go za jedną z najlepiej dających  efekty substancję stymulującą wzrost rzęs
  • Pantenol- substancja regenerująca
  • Alantoina-zapobiega podrażnieniom, regeneruje
  • Kwas hialuronowy-nawilża, wygładza ich strukturę

6. Uważaj na sztuczne rzęsy

Niestety każdy taki zabieg przedłużania rzęs niszczy nasze naturalne włoski i bardzo je osłabia oraz powoduje ich wypadanie. Więc jeżeli chcemy mieć swoje piękne naturalnie rzęsy należy zrezygnować z takich zabiegów.