Informacje o lekach refundowanych

Internet jest doskonałym źródłem wiedzy, nie tylko o lekach, jednak pod warunkiem, że wiemy jak i gdzie jej szukać. Dzięki rozwojowi technologii możemy dotrzeć do wszystkich informacji praktycznie z każdego miejsca. Wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i w wyszukiwarce wpisać interesujące nas hasło. Jest jednak pewien problem. Po wpisaniu frazy “leki refundowane” otrzymamy ponad 350 tysięcy adresów stron internetowych. To naprawdę dużo. Jak znaleźć te najlepsze? Najczęściej klikamy na pierwsze pozycje na liście wyników wierząc, że skoro są na samym szczycie, to muszą być najbardziej wiarygodne. Niestety, nie zawsze strony wyświetlane na pierwszych miejscach są najlepszym źródłem informacji. Obwieszczenia ministra zdrowia zawierające wykazy leków refundowanych publikowane są co dwa miesiące, może się więc zdarzyć, że serwisy prezentujące informacje o lekach zawierają dane nieaktualne lub niepełne.
Gdzie zatem szukać? Najlepiej zajrzeć do źródła. Jeżeli nie jesteś pewien, czy lek, który przepisał Ci lekarz jest refundowany, albo chcesz dowiedzieć się, czy nie zmieniła się jego cena wejdź na strony Ministerstwa Zdrowia. Tam, w części serwisu dotyczącej leków, znajdziesz aktualne obwieszczenia zawierające nie tylko najnowszą listę leków refundowanych, ale także dodatkowe informacje – o nowych lekach na umieszczonych na listach, o zmianach cen leków już obecnych na listach, a także o preparatach, które z list zostały usunięte.
Na stronach Ministerstwa Zdrowie znajdziesz także wyszukiwarkę leków refundowanych, środków spożywczych oraz wyrobów medycznych. Wyszukiwrka zawiera wszelkie szczegóły dotyczące leków, łącznie z aktualna ceną urzędową, oraz charakterystyką produktu leczniczego.

Jeżeli masz wątpliwości lub pytania związane z refundacją leku, dotyczące tańszych zamienników leków refundowanych, skontaktuj się z infolinią Ministerstwa Zdrowia – tel. 22 123 98 00.
Pamiętaj. Jeżeli będziesz poszukiwać informacji o działaniu, czy dawkowaniu leków, zawsze korzystaj z wiarygodnych źródeł!
W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących zażywanych leków, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą!

 

wyszukiwarka-leków-Ministerstwa-Zdrowia