Dermokosmetyki w aptece

Określenie dermokosmetyki to połączenie dwóch pojęć: kosmetyków i farmaceutyków. Są to produkty o charakterze dermatologicznym, których produkcja jest efektem współpracy dermatologów, chemików oraz kosmetologów. Dermokosmetyki powstają z myślą o ściśle sprecyzowanych typach skóry i dolegliwościach im towarzyszących.

Z uwagi na specyfikę wytwarzania, która niejednokrotnie bardziej przypomina produkcję leku niż kosmetyku, dystrybucja prowadzona wyłącznie w aptekach.

Składniki  zawarte w dermokosmetykach posiadają szereg właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych, potwierdzonych badaniami dermatologicznymi i laboratoryjnymi.
Dermokosmetyki to najczęściej produkty hipoalergiczne, wolne od wszelkich substancji drażniących, substancji zapachowych i barwiących, a wszystko po to aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej wrażliwej cery.

Dermokosmetyki posiadają również znacznie wyższe stężenie składników bioaktywnych, niż zwykłe kosmetyki drogeryjne. Efektem tego jest ich działanie nie tylko na zewnętrzne warstwy naskórka, ale również na głębokie warstwy skóry i komórki. Badania wykazują, że skuteczność dermokosmetyków jest nieporównywalnie wyższa niż zwykłych kosmetyków.

Sieć aptek Puls oferuje swoim Pacjentom szeroką gamę dermokosmetyków stosowanych nie tylko w codziennej pielęgnacji skóry, ale również m.in. w:

  • trądziku różowatym i młodzieńczym
  • łuszczycy, łupieżu
  • atopowym zapaleniu skóry (AZS)
  • pielęgnacji skóry dziecka
  • pielęgnacji skóry kobiet w ciąży
  • przebarwieniach
  • pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, przeciwzapalnej, przeciwłojotokowej, itp..

Na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej preparatów, dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie produktu do potrzeb skóry i troska o bezpieczeństwo stosowania. W aptekach Puls otrzymają Państwo zawsze bezpłatną i profesjonalnę poradę dermokosmetyczną i farmaceutyczną.

W naszej ofercie znaleźć można dermokosmetyki takich renomowanych producentów, jak m.in.:
Bioderma, Pharmaceris, Vichy, La Roche-Posay, Ivostin, Pharmaceris, Emolium, Oilatum, SVR, Lierac.

dermo-duze